Diğer Sonuçlar
 • Tarihi eserler emlak vergisinden muaf mı?

  Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve Torba Yasa olarak nitelendirilen 6552 sayılı Kanun kapsamında tarihi eserler ile ilgili esaslara yer verildi. Peki, hala tarihi eserler emlak vergisinden muaf mı?

 • Emlak vergisinde tarihi yapı muafiyeti kalktı mı?

  Mesken, işyeri, arsa ve araziler için emlak vergisi ödeniyor. Ancak 1319 sayılı Emlak Vergisi Kanunu gereğince bazı yapılar emlak vergisinden muaf tutuluyor. Peki, emlak vergisinde tarihi yapı muafiyeti kalktı mı?

 • Emekliler emlak vergisinden nasıl muaf olur?

  Emlak Vergisi Kanunu gereğince; Türkiye’de brüt yüzölçümü 200 m2 yi geçmeyen tek meskeni olan geliri olmayan kimseler vergiden muaf tutuluyor. Peki, emekliler emlak vergisinden nasıl muaf olur?

 • OSB’ler emlak vergisi muafiyeti müjdesi bekliyor!

  OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, sanayicilerin emlak vergisinden muaf tutulmasının motivasyonlarını artıracağını belirterek, “Emlak vergisinin kaldırılması konusunda Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek’ten söz aldım." dedi.

 • Bu yıl emekli olanlar emlak vergisinden muaf mı?

  Emlak vergisinde geliri olmayan yalnız tek bir konutu olanlar için kanunda muafiyet uygulaması bulunuyor. Bu uygulamadan emekliler de yararlanabiliyor. Peki, bu yıl emekli olanlar emlak vergisinden muaf mı?

 • Tek evi olan emekliler emlak vergisinden muaf tutulacak!

  Ülkemizde emekliler için mevzuatlarda bazı avantajlar bulunuyor. Bunlardan birisi de emlak vergisi ile ilgili. Üzerinde tek evi olan ve emeklilikten başka geliri olmayanlar, emlak vergisinden muaf tutuluyor.

 • Teşvik belgesiyle inşa edilen binalar emlak vergisinden muaf olabilir!

  Bakan Ağbal, yapacakları yasal düzenlemeyle kamu ihalelerinde ihale iptal edilmişse buradaki damga vergisini vatandaşa iade edeceklerini, yatırım teşvik belgesi kapsamında inşa edilmiş binaları da emlak vergisinden muaf tutmak istediklerini kaydetti.

 • Teşvik belgesiyle inşa edilen binalar 5 yıl emlak vergisinden muaf!

  Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi. Tasarıya göre yatırım teşvik belgesi kapsamında inşa edilen binalar 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaf tutulacak.

 • Teşvik belgesi kapsamındaki binalar 5 yıl emlak vergisinden muaf!

  Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun onaylandı. Buna göre yatırım teşvik belgesi kapsamında inşa edilen binalar 5 yıl süre ile emlak vergisinden muaf tutulacak.

 • Teknoloji geliştirme bölgeleri emlak vergisinden muaf olacak!

  Yönetici şirketlerin kazançları 31 Aralık 2023'e kadar kurumlar vergisinden, kağıtlar yönünden damga vergisinden, yapılan işlemler bakımından harçlardan ve bölge alanı içerisinde sahip olduğu taşınmazlar dolayısıyla da emlak vergisinden muaf tutulacak.