Emlak vergisi ödemesinin son günü 2015
Her sene gayrimenkul sahipleri tarafından ödenmesi gereken emlak vergisi iki taksitte ödenebiliyor.Peki emlak vergisi son gün ne zaman 2015? İşte emlak vergisi ödemesinin son günü 2015…

Emlak vergisi, Türkiye sınırları içerisinde yer alan tüm ev, dükkan, arsa ve arazi gibi taşınmaz mallar için ödeniyor.

Vergiyi ödemekle yükümlü kişiler taşınmaz malların sahipleri oluyor.Paylı mülkiyette ise malik olanlar hisseleri oranında vergi ödüyor. Elbirliği mülkiyette malikler vergiden müteselsilen sorumlu oluyor.


Emlak vergisi için ödemeler, taşınmaz malın bağlı olduğu belediyelere yapılıyor.Gayrimenkul bir başka şehirde ise ödemeler tüm belediyelerden PTT Havalesi ile yapılabiliyor.

Emlak vergisi aynı zamanda internet üzerinden online olarakta ödenebiliyor. İnternetten ödeme yapmak için belediyenin e-belediye uygulamasını kullanıyor olması gerekiyor.

İki taksit şeklinde ödenebilen emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri Mart,Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı. İkinci taksiti Kasım ayı içerisinde ödenen emlak vergisinin son günü ne zaman? diyorsanız işte yanıtı…

2015 yılı vergi takvimine göre emlak vergisinin son günü 30 Kasım olarak belirleniyor. Mükelleflerin ödeme yapmak için son 10 günü bulunuyor.

Emlak vergisini online ödeme!

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje