Emlak vergisi 2.taksit ödemesi ne zaman

Türkiye sınırları içinde bulunan bina, arsa ve araziler için ödenen emlak vergisi 2 taksitte ödenebiliyor. Peki emlak vergisi 2.taksit ödemesi ne zaman? diyorsanız işte yanıtı…

Taşınmaz mal sahiplerinin ödemek ile mükellef olduğu emlak vergisinin 1.taksiti Mart,Nisan ve Mayıs aylarında ödendi. Peki emlak vergisi 2.taksit ödemesi ne zaman? diyorsanız işte yanıtı…


Emlak vergisini 2. taksit dönemi Kasım ayı itibari ile başladı. Mükellefler vergi ödemeleri 30 Kasım tarihine kadar yapılabilecek.

Vergi için ödenen ücret, taşınmaz malın değeri ve türüne göre belirlenen emlak vergisi oranının hesaplanması ile bulunuyor.

Aynı zamanda büyükşehirlerde emlak vergisi yüzde 100 zamlı olarak uygulanıyor. 2015 yılı emlak vergisi oranları ise şu şekilde sıralanıyor:

2015 Emlak vergisi oranları şu şekilde..
Meskenlerin vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. İşyeri, dükkan emlak vergisi oranı büyükşehirde binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanıyor.

Arsa ve arazilerde ise vergi şu oranlar şu şekilde; Büyükşehirdeki bir arazinin vergi oranı binde 2, büyükşehirde olmayan bir arazinin vergi oranı binde 1; Büyükşehirdeki bir arsanın vergi oranı binde 6, büyükşehirde olmayan bir arsanın vergi oranı binde 3 oranı ile vergi hesabı yapılıyor.

Emlak vergisi kredi kartı ile ödeme!

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje