Emlak Katılım Bankası faaliyetlerine başladı!

Ülkenin altıncı ve en genç katılım bankası konumunda yer alan Türkiye Emlak Katılım Bankasının Ataşehir’deki merkez şubesi hizmete açıldı. Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ’nin İstanbul Ataşehir’deki merkez şubesi, 18 yıl aradan sonra bugün yeniden faaliyetlerine başladı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) 26 Şubat tarihinde Türkiye Emlak Katılım Bankası AŞ’ye bankacılık faaliyet izni vermesinin ardından, bankanın yeniden hizmete gireceği açıklanmıştı.

Bu kapsamda, Türkiye’nin altıncı ve en genç katılım bankası konumundaki, kamuoyunda kısa adı “Emlak Bank” olarak bilinen bankanın Ataşehir’deki genel müdürlük binası ve merkez şubesi bugün itibarıyla hizmet vermeye başladı.

Türkiye Emlak Katılım Bankası, sektör için yeni ürünler geliştiren ve inşaat sektörünün içinde bulunduğu finansal sorunlara da çözüm üreten bir banka olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Ülkede 18 sene aradan sonra yeniden hizmete giren “Emlak Bank”ın, yıl sonuna kadar 7 bölgede 15 şubeye ulaşması hedefleniyor.