Dekar Kıyıbahçe Çekmeköy satışa çıktı!

Dekar Yapı’nın Çekmeköy Ömerli’deki yeni projesi Dekar Kıyıbahçe, Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu ev sahipliğinde Çırağan Sarayı’nda, bugün düzenlenen basın lansmanıyla tanıtıldı.

Toplam 85 bin metrekare büyüklüğünde bir arazide, yaklaşık 500 milyon TL yatırım bedeline sahip projede 84 ayrı blokta toplam 244 adet bahçeli dubleks ev bulunuyor. Projede daireler 2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde dizayn edildi.

Dekar Kıyıbahçe projesinin ilk etap teslimleri Nisan 2020’de, projenin tamamının ise Mart 2021’de teslim edilmesi planlanıyor. Projede dairelerin büyüklükleri 141 metrekare ile 200 metrekare arasında değişiyor. Tüm evlerin ise 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunuyor.

Bahçeli ev konseptindeki tecrübelerine dikkat çeken Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, ”Geliştirdiğimiz projeler ile müşterilerimiz ve yatırımcılardan çok olumlu dönüşler alıyoruz. Dekar olarak özellikle bahçeli ev konsepti ile gayrimenkul sektörüne imzamızı attık. Ömerli’de geliştirdiğimiz yeni projemiz Dekar Kıyıbahçe için uzun çalışmalar ve araştırmalar yaptık. Yeni projemizde 7.500 metrekare büyüklüğünde 10 adet organik gölet bulunuyor. Her evin kendine ait bir bahçesi ve gölete kıyısı var. Ayrıca arazideki 200 adet yetişmiş ağaç tespit edilerek bakım ve koruma altına alındı ve biz de bu ağaçları koruyarak projemizi geliştirdik.” şeklinde konuştu.

Bölgenin ihtiyacına göre proje geliştirilmeli
Bir projeyi hayata geçirirken empati kurduklarını söyleyen Kuzu, şu açıklamalarda bulundu: “Günümüz koşullarında hangi bölgede neye ihtiyaç var bunu görebiliyoruz. Dekar olarak yatay mimarinin en güzel örneklerini ulaşılabilir fiyatlarla sunuyoruz. Projeye başladığımız günden bugüne kadar Anadolu yakasına katma değer sağlayacak bir proje geliştirmek için uzun süren araştırmalar ve analizler yaptık. Tecrübelerimiz ve bilgi birikimimiz ile ulaşılabilir bahçeli ev konseptinin en güzel örneğini sergileyeceğimiz Dekar Kıyıbahçe projesinde yeşil ve doğayla iç içe muhteşem bir site yaratacağız.”

Yapı Kredi İşbirliği ile Türkiye’de İlk Kez Uygulanacak Finansman Modeli
Proje için geliştirilen finans modeli hakkında konuşan Başkan Kuzu, şu ifadeleri kullandı: ”Ödeme Korumalı Finans Modeli”nin hem müşterilere, hem gayrimenkul geliştirme şirketlerine hem de finansman kurumlarına en genel bağlamda 2 ana faydası bulunuyor. Birinci ana fayda; müşterilerden alınan peşinat, konut kredisi veya peşin satış ödemelerinin tamamı sadece projeye harcanacak, bu harcamaların tamamı Yapı Kredi denetiminde yapılacak. Bu model ile müşterilerin sadece konut kredisi değil, peşinat dahil tüm ödemelerinin Tüketici Kanunu’ndaki garantilere sahip olması Yapı Kredi tarafından koruma altına alınacak. İkinci ana fayda olarak da Yapı Kredi’nin sağladığı proje kredisi ile, satış miktarına bağlı olmaksızın projenin zamanında tamamlanması ve zamanında teslim edilmesi garanti altına alınacak. Sonuç olarak, Yapı Kredi ile ortak geliştirilen ve müşterilerin Dekar’a yaptığı ödemelerin tümünü koruyan “Ödeme Korumalı Finans Modeli”, Dekar Kıyıbahçe projesinin her türlü ekonomik olumsuzluklarda bile belirlenen teslim programına uygun olarak ilerlemesinin garantisi olacak. Bu işleyiş müşteri için de bir güven hissi doğuracak ve müşterimiz parasının Yapı Kredi’de güvende olduğundan ve yalnızca proje için kullanılacağından emin olacak. Böylece müşterilerin ev alırken yaptığı tüm ödemeleri garanti altına alan yepyeni bir sistemi Türkiye’ye getirmiş oluyoruz.”

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen ise “Türkiye’nin ilk özel bankası Yapı Kredi olarak 75. yaşımızı kutladığımız 2019 yılında, konut finansmanında da yeni bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Ödeme Korumalı Finans Modelimiz kapsamında Dekar Yapı’nın Kıyıbahçe projesinden gayrimenkul satın alan tüketicilerin peşin ya da kredili olarak yaptıkları alım bedelleri üzerinde Yapı Kredi’nin blokesi olacak. Satın alınan gayrimenkul bedelleri üzerindeki blokaj, proje ilerledikçe, ilerleme aşamasına göre parça parça kaldırılacak. Böylece, projenin sağlıklı bir biçimde tamamlanması güvence altında olacak . Yapı Kredi ile Türkiye’de ilk kez uygulanacak olan bu finansman modeli gayrimenkul sektöründe bugüne kadarki uygulamaları değiştiriyor. Bu iş birliği ile Türkiye’de konut alanında yarattığımız yeni finansman alternatifinin sektörde örneklerinin artarak çoğalacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.

Dekar Kıyıbahçe Yeşillikler İçerisinde Yaşam Vadediyor
Dekar Kıyıbahçe projesinden ev sahibi olanlar yeşile doyarken sosyal donatı alanlarıyla da yaşam kalitesini yükseltecekler. Projenin içerisinde yarı olimpik açık yüzme havuzu, 3 adet çocuk parkı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, spor merkezi, sauna, kafe alanı ve bir market yer alıyor.

REEAM ‘Very Good’ Sertifikası Almaya Aday
Dekar Kıyıbahçe projesi dünyanın önde gelen ve en çok kullanılan bina çevresel değerlendirme metodu olan BREEAM ‘Very Good’ sertifikasını almaya aday gösterildi.

Metrekaresi 7.700 TL’den Başlayan Fiyatlarla Satışta
Dekar Kıyıbahçe projesinin metrekare fiyatları 7.700 TL’den başlangıç gösteriyor. İlk etabı 10 ay sonra Nisan 2020’de teslim edilecek projede lansmana özel peşin alımlarda yüzde 20 indirim uygulanıyor. Ayrıca Yapı Kredi ile liste fiyatı üzerinden yüzde 0,98 faiz oranı ile kredi kullanılabiliyor.