Bakırköy Şevketiye Emlak Konut arsa ihalesi 4 Ekim’de yapılacak!

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye’de yeni projesine hazırlanıyor. Arsanın ihalesi 4 Ekim’de gerçekleştirilecek.

68 bin metrekarelik arsa ihalesi, Emlak Konut GYO Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale ve Sözleşme yönetmeliği kapsamında, açık ihale usulü ile kapalı zarf teklif alma (1. oturum) ve pazarlık-açık artırma (2. oturum) halinde, iki ayrı günde yapılacak. İhalenin 2. oturum tarihi henüz belli değil.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumu 4 Ekim 2017 Çarşamba günü saat 14:30’da yapılacak.

Yeni inşa edilecek projede ticaret+konut alanı, özel eğitim tesisi alanı ve park alanı olacak. Bakırköy Şevketiye Emlak Konut projesi Atatürk Havalimanı’nın yanında, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin yakınında yer alıyor.

Emlak Konut güvencesiyle Bakırköy Şevketiye’de hayata geçirilen yeni projenin toplam arsa alanı 68 bin 36 metrekare, yaklaşık emsale esas inşaat alanı ise 53 bin metrekare büyüklüğe sahip.

 

 

Arsa bilgisi:

1-) Bakırköy Şevketiye A parselde ticaret+konut alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 46 bin metrekare, emsal değeri 1,00.

2-) Bakırköy Şevketiye B parselde özel eğitim tesisi alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 7 bin metrekare, emsal değeri ise 1,00.

3-) Bakırköy Şevketiye projesinde park alanının toplam arsa alanı 15 bin 0,36 metrekare.

 

Plan notlarıyla ilgili bilgiler;

1-) Ticaret+konut alanlarında; KAKS 1,00 olup iş ver alışveriş merkezleri, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları,
sinema gibi alanlar yer alabilir. Ticaret+konut alanında KAKS’a esas toplam inşaat alanının yüzde 20’sine kadar ticaret yapılabilir.

2-) Özel Eğitim Tesisi alanında KAKS; 1,00 Yençok: 3 kat olup anaokulu, kreş, ilköğretim tesisleri yapılabilir.

3-) Planlama alanındaki fonksiyon alanlarında kot, her binanın köşe kotlarının aritmetik ortalamasından alınabileceği gibi fonksiyon alanının cephe aldığı yolun en düşük noktasından da kot alınabilir. Arazinin kot olarak en düşük
seviyelerinde Yençok: 4 kat olarak en yüksek seviyelerde Yençok: 3 kat olarak şekilde kademeli uygulama yapılabilir.

 

 

İhale ilanı için tıklayın