Aydın Vural Gökçek kimdir?

 

Aydın Vural Gökçek, 1987 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu.

2012 yılından beri Sia Moore Mimarlık Dekorasyon ofisinin ortağı olarak çalışmalarına devam ediyor.

Sia Moore Mimarlık ve Dekorasyon

2009 yılında Banu Altay tarafından kurulan ve 2012 yılında beri Aydın Vural Gökçek ortaklığında çalışmalarına devam eden mimarlık ve dekorasyon ofisi.

Mimar Banu Altay, 1996 yılı İTÜ Mimarlık Fakültesi mezuniyeti sonrası, kendi alanında bir çok özel şirkette çalışmasının ardından 2009 yılında, dünya genelinde farklı disiplinlerle çalışan, merkez ofisi İstanbul’da bulunan tasarım, mimarlık ve dekorasyon hizmetleri sunan “SİA MOORE MİMARLIK DEKORASYON VE İNŞ.SAN.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.” şirketini kurdu.

2011 yılından bu yana çalıştığı Doha’da iş hacminin artmasıyla, ortağı mimar Aydın Vural Gökçek ile birlikte 2014 yılı başında Sia & Moore/Qatar şirket kuruluşunu yaparak bölgenin sayılı firmaları arasında yer aldı. Emirliğe ait özel saraylar, meclisler ve ofislerin tasarımını üstlenmiş ve kısa sürede çok sayıda anahtar teslim proje tamamladı. Ayrıca dünyaca ünlü Tasarımcı Marcel Wanders tarafından tasarlanan Mondrian Doha Hotel projesinin tüm sosyal mekanlarının ince yapı uygulama işlerini üstlendi.

Sia & Moore uluslararası bir marka olarak, dünya çapında çok sayıda üst düzey şirkete ve özel kişilere hizmet veriyor. Özellikle farklı ülke (Libya, Türkmenistan, Azerbaycan, Qatar, Kuzey Irak, Rusya, Gürcistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirliği, İngiltere) devlet büyüklerinin sarayları, özel malikaneleri ve sosyal mekanlarının tasarım ve uygulama projelerinde imzası bulunuyor.

Sia & Moore genç bir firma olmasına rağmen, 2016 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı” 2015 yılı araştırmasında 267’inci sırada yer alma başarısını gösterdi.

Sia & Moore tasarım kadrosu ve teknik ekibiyle, proje uygulama süreçlerinde tüm ahşap üretimi, hareketli mobilya, aydınlatma ve ev tekstili imalatlarını kendi bünyesinde bulunduruyor.