AVM’lerin 2016 cirosunun 110 milyar TL olması bekleniyor!

avm

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2015 yılında 95 milyar TL olan AVM’lerin cirosunun, bu yıl 110 milyar TL’ye ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan ‘TL seferberliği’ için gözlerin odaklandığı yerlerden biri de alışveriş merkezleri. AVM’ler, adeta para akımının gerçekleştiği mekanlara dönüştü. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2015 yılında 95 milyar TL olan AVM’lerin cirosunun, bu yıl 110 milyar TL’ye ulaşmasının beklendiğini açıkladı.

40 AVM DAHA YOLDA
Bakan Tüfenkci, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın sorularına yanıt verirken, yeni açılacak AVM’lerle ilgili bilgileri de paylaştı. Türkiye’deki alışveriş merkezi sayısının 370 olduğunu belirten Tüfenkci “2018 yılı sonuna kadar yaklaşık 40 adet alışveriş merkezinin açılacağı belirtilmektedir” diye konuştu.,

PERBİS GELİYOR
Perakende ticaretiyle ilgili düzenlemeye işaret eden Tüfenkci, şu bilgileri paylaştı: “İlgili kanun gereğince, perakende işletmelerin açılış ve kapanışında gerekli başvuruların yapılması, veri tabanının oluşturulması amacıyla Perakende Bilgi Sistemi’nin (PERBİS) hayata geçirilmesine yönelik hazırlık çalışmaları sürmektedir.”

Akşam