39 bin kişilik üç yeni konaklama merkezi kuruyor!

39 bin kişilik üç yeni konaklama merkezi kuruyor

TOKİ, Hatay ve K.maraş’ta 3 bin konteyner kent daha inşa ediyor. Şanlıurfa, Kilis ve Malatya’da 10 bin 986 konteyner kent, Şanlıurfa’da ise 7 bin çadırdan oluşan 2 çadırkent kuran TOKİ, Hatay ve Kahramanmaraş’ta 3 bin konteyner kent daha inşa ediyor.

TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılara umut olmaya devam ettiğini söyledi. Üç konteyner kentin inşaatını sürdürdüklerini söyleyen Turan, “Hatay Yayladağı İlçesi Dutlubahçe Mahallesi’nde 4 bin kişi, Hatay Altınözü İlçesi Boynuyoğun Mahallesi’nde 10 bin kişi ve Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Sivricehüyük Köyü’nde 25 bin kapasiteli dev 3 konteyner kentin inşaatını sürdürüyoruz. Kahramanmaraş’taki konteyner kent tamamlandığında, dünyanın en büyük geçici konaklama merkezi olan Kilis Elbeyli’deki tesisten çok daha büyük bir yaşam alanı oluşacak” dedi.

İnsani duygularla…

Turan, “Suriyeli sığınmacıların ülkemizde misafir olarak kaldığı dönemde insanca yaşayabilmelerine en büyük katkıyı sunan kurumlardan başında geliyoruz” ifadesini kullandı. Türk milletinin insani duygularla büyük bir özveri içinde hareket ettiğini belirten Turan, TOKİ tarafından yürütülen çalışmalarda aynı yüksek hassasiyetin gözetildiğini kaydetti.

Akşam