3. köprü bağlantı yolları ihalesine 8 firma teklif verdi!

3. KÖPRÜ VE KUZEY MARMARA OTOYOLU PROJESİ KAPSAMINDA İNŞA EDİLEN 116 KİLOMETRELİK OTOYOL VE OTOYOLA ERİŞİMİ SAĞLAYAN BAĞLANTI YOLLARININ BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ TAMAMLANDI. OTOYOL GÜZERGAHI TEKNOLOJİK ANLAMDA DA ÜST DÜZEY STANDARTLARLA DONATILIYOR. OTOYOLDA AKILLI ULAŞIM SİSTEMİ İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI. OTOYOLUN SON HALİ İHLAS HABER AJANSI TARAFINDAN HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ. (AHMET SARIKOÇ - SERDAL ALTINTEPE/İSTANBUL-İHA)
Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

Kuzey Marmara Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.İhale sonucu bakan onayıyla kesinleşecek.

Karayolları Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, ihale öncesi değerlendirmelerde bulunan Karayolları Genel Müdür Yardımcısı ve İhale Komisyonu Başkanı Gökalp Yılmaz, 3 kesim halinde projelendirilen ve toplam uzunluğu 377 kilometre olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de kapsayan Odayeri-Paşaköy kesiminin yapım çalışmalarının 2013’te başlatıldığını söyledi.

Söz konusu kesimde çalışmaların sonuna yaklaşılırken, projenin kalan iki bölümünün ihalelerinin bugün gerçekleştirileceğini belirten Yılmaz, Kurtköy-Akyazı kesiminin 169 kilometre, öğleden sonra gerçekleştirilecek Kınalı-Odayeri kesiminin ise 88 kilometre uzunluğunda olduğunu kaydetti.

Yılmaz, gerekli şartları sağladığı tespit edilen isteklilerin, teklif zarflarının açılması için idarece ilan edilecek ileri bir tarihte davet edileceklerini belirterek, “Teklif zarfları içinde yer alacak teklif mektubu ile ihaleye en kısa işletme süresi teklifini verecek istekli ihaleyi kazanacak olup, ihalenin sonucu Sayın Bakanımızın onayıyla kesinleşecek.” dedi.

İhaleye 8 firma teklif dosyası sundu.

AA