Yıldırım’da kentsel dönüşüm tapuları dağıtıldı!

yıldırım

Türkiye’ye örnek bir kentsel dönüşüm gerçekleştirmek için Mevlana ve Ulus mahallerindeki 14,6 hektarlık alanın tapularını aldıklarının müjdesini veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Planlama çalışmalarımızı tamamladık. Önümüzdeki 3 yılı bu projeleri yatırıma dönüştürmek için sahada geçireceğiz” dedi.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Yıldırım’ın geleceği için tüm hizmetlerinin doğru planlanması gerektiğinin altını çizdi. Doğru projeleri doğru zamanlama ile hayata geçirmek için çalıştıklarını dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu kapsamda 69 mahallemizle ilgili belirli bir stratejik plan dahilinde tetkik ve tahkikler yaptık. İhtiyaçları tespit ederek, planlar oluşturarak ilk aşamayı tamamladık. Bundan sonraki aşama ise bunları tatbik etmek, takip etmek ve hayata geçirmek” dedi.
TAPULAR YILDIRIM BELEDİYESİ’NDE

Bu doğrultuda Mevlana Mahallesi’nde insanların sosyal yaşamlarına uygun, daha mutlu ve huzurlu olabilecekleri mekânları tasarlamak için yeniden plan ve uygulama çalışmaları yaptıklarını hatırlatan Başkan Edebali, “Mevlana’da bu çalışmalarımızı tamamladık. Tapu Kadastro Müdürlüğü’müzden o bölgeyle ilgili 14,6 hektarlık alanda yapacağımız kentsel dönüşümün tapularını aldık. Şimdi artık planları tatbik etme zamanı. En kısa sürede ihalemizi gerçekleştireceğiz. İhale aşamasından sonra buradaki dönüşüm faaliyetimiz tüm hızıyla devam edecek” diye konuştu.

3 YILI TAMAMEN SAHADA GEÇİRECEĞİZ”

Yavuzselim, Arabayatağı, Hacivat, Çınarönü, Ulus ve Şirinevler Mahalalleri’nde plan ve uygulama çalışmalarının da son aşamaya geldiğini söyleyen Başkan Edebali, “Yeni planımız doğrultusunda bu bölgemizde geniş yolları, ticari alanları, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık ve spor alanları ile yeni bir şehir oluşturacağız. Değirmenönü ve Karapınar’da modern bir yaşam alanı düzenleyeceğiz. Bunlara ilaveten onlarca mahallemizde küçük çapta, bölge bölge hayata geçireceğimiz kentsel dönüşüm faaliyetleriyle Yıldırım için ortaya koyduğumuz ‘İdeal Şehir Yıldırım’ hedefi doğrultusunda önümüzdeki üç yıllık hizmet süremizi tamamen sahada geçirerek, hazırladığımız hizmetlerimizi Yıldırımlı hemşerilerimizle buluşturacağız” şeklinde konuştu .

“BURSA VE TÜRKİYE’NİN YÜZ AKI OLACAK”

Kültürel ve sosyal yaşama katkı sağlayacak fiziki mekanların ilçeye kazandırılacağını da sözlerine ekleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Türkiye’nin en büyük spor kompleksi Yıldırım’a yakışacak kültür merkezi, tematik parkalar, Osmanlı Mahallesi, Gençlik Merkezleri, Şehir Meydanları gibi mühendislik hizmetleri tamamlanan vizyon projelerimizi bu yıl hayata geçireceğiz. Amacımız Yıldırım’ı Bursa’nın ve Türkiye’nin yüz akı bir ilçe haline getirmek. Bu gerçekleştirirken şehrin bütün dinamikleriyle ortak akılla, hemşerilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla Yıldırım’daki vizyon projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz” dedi.

Bursa Hakimiyet