İstanbul Anadolu Yakası Kartal’da hayata geçirilen Yakapark projesi 2019 yılının Ekim ayında teslim edilecek. Y. Gülhan İnşaat imzasını taşıyan projede toplamda 166 daire bulunuyor.

Ön talep toplanan Yakapark projesi Y. Gülhan İnşaat tarafından İstanbul Kartal’da inşa ediliyor. Toplamda 166 daireden meydana gelen proje yüksek yatırım potansiyaline sahip.


Yakapark projesinde ikisi 12’şer ve biri 16 katlı olmak üzere 3 blok bulunuyor. 6 bin 300 metrekare arazi üzerinde yükselen projede daire tipleri 2+1, 3+1, 4+1, 3+2, 4+2 şeklinde tasarlanıyor. Daire alanları 81 ile 294 metrekare arasında değişiyor.

Yakapark’ta teslimlerin 2019 yılının Ekim ayında gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Birçok sosyal alana sahip projede; çok amaçlı spor sahası, kapalı yüzme havuzu, fitness, sauna, tenis, basketbol, voleybol, mini futbol, pilates alanı, botanik bahçeleri, meyve bahçesi sera alanı, yürüyüş ve koşu parkuru, trambolin, bisiklet ve paten yolu, party ve kareoke odası, bilardo, masa tenisi, çocuk oyun alanları, buhar odaları, squash salonu, play station ve mobil oyun odaları, kış bahçesi, şelale süs havuzu, kreş, seyir terası, kafe vitamin bar, şömine ve barbekü alanı, sinema odası ve kapalı otopark yer alıyor.

Enerji tasarruflu çevreci proje…

Ev sahibi olmak isteyenler için tüm kolaylıkları sağlamak üzere çalıştıklarını belirten Y. Gülhan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Gülhan, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Projemizi teknik ve donanım bakımından en üst düzeyde planlamamıza rağmen fiyat olarak ekonomik olmayı seçtik. Günlük yaşamı kolaylaştıracak, unsurları düşündük. Yüzde 80’e yakın kısmı açık ve yeşil alan olarak planlandı. Yüzde 50’si ikinci kattan itibaren deniz gören projemizi 2019 Ekim ayında teslim etmeyi planlıyoruz. Öte yandan; çevreci bir proje olan Yakapark’ta banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasıyla elde edilen gri su sistemi uygulanacak. Böylece su israfının da önüne geçilecek ve aynı zamanda peyzaj için kullanılacak, sudan tasarruf edilecek. Ayrıca konut alıcısının cebinden çıkacak aidat bedeli de azalacak. Yeşil alanı büyük olan projelerde su israfının yanı sıra aidatlar da yükseliyor. Bu su ihtiyacını, yeraltı suyundan ya da şebekeden kullanmak zorundasınız; ancak bunun maliyeti yüksek. Bu sebeple biz de projede gri su sistemine yer verdik. Banyo ve mutfakta kullanılan suyu arıtıp depolayarak peyzaj alanını sulamak için kullanabileceğiz. Bahçe aydınlatmasında da güneş enerjisinden faydalanacağız. Biz hem az enerji tüketimi yapalım, hem de aidatlar düşük olsun felsefesiyle gri su yatırımına girdik” diye konuştu.

Yakapark projesi metrodan deniz ulaşımına, toplu taşımaya ulaşım mesafesinde yükseliyor. Aydos ormanlarına komşu olan proje üniversite, hastane ve alışveriş merkezlerine komşu konumda bulunuyor.

 

Adres: Yakacık Yeni Mahallesi, Kartal/İstanbul

 

 

Telefon: 0216 451 14 14
Web: http://www.yakapark.ist/
Ezgi Delibeyoğlu/Emlaktagundem.com

, ,