Vodafone Arena’da sona yaklaşılıyor!

Vodafone Arena

Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın açılış tarihi önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor.

Vodafone Arena’da çelik çatının üzeri kaplanmaya başlanılırken, koltuklarla yazılan “Beşiktaş” yazısı da tamamlandı. Futbol oynanacak zeminden vinçler dışarı çıkarılırken, çimlendirme öncesi zemin hazırlık çalışmaları sürüyor.

Dolmabahçe’de eski stadyumun yıkılmasının ardından başlayan modern stadyumun inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın açılış tarihi önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor.

ÇATI KAPLANMAYA BAŞLANDI
Dolmabahçe’de eski stadyumun yıkılmasının ardından başlayan modern stadyumun inşaatında hızla sonra yaklaşılıyor. Çelik çatı inşaatının tamamlanmasının ardından çatı kaplama işlemine geçildi. Çatı kaplama işlemenin önümüzdeki ay içinde tamamlanması planlanıyor.

TRİBÜNLERDEKİ “BEŞİKTAŞ” YAZISI TAMAMLANDI
Öte yandan tribünlerdeki koltuk takılması çalışmalarına da hız verildi. Şu ana kadar stadyumunda bulunan koltukların yüzde 50’sinden fazlası yerlerine takıldığı belirtildi. Öte yandan koltuklarla yazılan “Vodafone Arena” ve “Beşiktaş” yazıları da tamamlandı.

Futbol sahasının yapımı da hızla sürüyor. Çelik çatı iskeletinin yerine yerleştirilmesiyle, stadyumun içinde bulunan 3 dev vinç sökülerek dışarı çıkarıldı. Proje gereği 50 cm alçaltılan zeminde çimlendirme öncesi son hazırlıkların yapıldığı belirtildi.

Beşiktaş’ın yeni stadyumu Vodafone Arena’nın kesin açılış tarihi ise önümüdeki günlerde düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor.

Habertürk