Vodafone Arena’da Kartal Yuvası mağazası hizmete girdi!

Vodafone Arena'da Kartal Yuvası mağazası hizmete girdi!

Vodafone Arena’nın tamamlanmasıyla ilk maçın heyecanı yaşanırken, en büyük Kartal Yuvası mağazası da statta hizmete girdi.
Stat içinde önemli bir alanı kapsayan Kartal Yuvası, Beşiktaş’ın Bursaspor ile yapacağı karşılaşma öncesi taraftarlara hizmet vermeye başladı.

Mağazanın açılışıyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Beşiktaş Kulübü Kartal Yuvası’ndan sorumlu yönetim kurulu üyesi Emre Kocadağ, kulüp mağazacılığı açısından Türkiye’nin en büyük mağazasını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kocadağ, stadın açılışını da yaptıklarını hatırlatarak, “Bugün Beşiktaşlılar için tam bayram havası var, yoğun ilgi oluyor. Kartal Yuvası olarak kulüp mağazacılığı açısından Türkiye’nin en büyük mağazasını açtık. Bin 200 metre karelik alanda, çok güzel ve modern Kartal Yuvası’nı Beşiktaşlıların hizmetine sunduk.” dedi.

Mağazada 6 bin çeşit lisanslı ürün sattıklarına dikkati çeken Emre Kocadağ, “İki katlı mağaza. Beşiktaş Müzesi’ni gezen taraftarlar Kartal Yuvası’nda alışveriş yapıp, dışarı çıkma imkanı bulacak. İnteraktif mağaza oldu. Taraftarlarımızın formalarını deneyebileceği, fotoğraf çekebileceği değişik aktiviteler var.” ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı taraftarların maçın yanı sıra Kartal Yuvası’na büyük ilgi göstermesi konusundaki soruyu yanıtlayan Kocadağ, “Taraftarlarımız ilgi ve alakayla taçlandırmış oluyorlar. Çok güzel müze var. Dolmabahçe Sarayı’nı gezenler de stada geçebilecek. Hafta içinde müzeyi gezen taraftarlar alışveriş de yapabilecek.” diye konuştu.

– “Rekorlar kıracağız”

Emre Kocadağ, Türkiye’nin en büyük mağazasıyla ciroda rekorlar kırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Bursaspor karşılaşması için de ciddi bir taraftar grubunun geldiğine dikkati çeken Kocadağ, şunları söyledi:

“Türkiye’de böyle bir mağaza açılışı olmamıştır. Yüksek cirolu mağaza açılışı oldu. İnşallah rekorlar kıracağız. Taraftarların ilgisi çok güzel. Güvenlik nedeniyle mağaza iki saat kapalı kaldı ancak bugün bir milyon liranın üzerinde ciro bekliyorum. İnşallah her maç günü bu tarz şovlar yaparız.”

Taraftarların nostaljik formaları da büyük ilgi gösterdiğini anlatan siyah-beyazlı kulübün yöneticisi, “Göreve geldiğimizde 20 mağazayla başladık. Stat ve cep mağazalarıyla beraber 75’e ulaştık. 100 mağaza 100 milyon lira ciro hedefimiz vardı. 100 mağazaya ulaşmadan bu ciro hedefine Vodafone Arena’daki mağazayla ulaşmayı hedefliyoruz. İstanbul dışında mağaza olmayan yerlerde de Kartal Yuvası açacağız. Bunun üzerinde metrekareye sahip mağaza olacağını düşünmüyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.
AA