Vodafone Arena 11 Nisan’da açılacak!

fikret orman

Beşiktaş’ın yapımı devam eden stadı Vodafone Arena’nın açılış tarihi açıklandı. Vodafone Arena kapılarını 11 Nisan’da Bursaspor maçıyla açıyor.

Beşiktaş’ın yapımı devam eden stadı Vodafone Arena’nın açılış tarihi açıklandı. 400 milyon TL’lik yatırım bedeli ile hayata geçirilen Vodafone Arena kapılarını 11 Nisan’da Bursaspor maçıyla açıyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’nın açılış tarihini düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Orman, tarihi açıklarken bugüne kadar yaşanılan zorlukları ve geçilen aşamaları anlattı. Başkan Orman “Taraftarımız en başından beri büyük destek verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Çimler deniz seviyesinin altında, çok zor bir lokasyonda çalıştık. -4’de maç oynayacağız. Şu ana kadar 147 locayı sattık, sırada bekleyen 20 kişi var hala. Binin üzerinde kişiyle burada çalıştık. Burayı yalnızca stat olarak düşünmemek lazım. Bir saray yaptık. 400 milyon TL’lik yatırım var” dedi

Vodafone Arena’da son durum
Beşiktaş camiasının heyecanla beklediği statta çim serme işlemine başlandı. Statta sona doğru yaklaşılırken, çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Serpme çimlerin zemine serilmesinden hemen sonra hibrit çim montajına geçilek. Stadın zemini birkaç hafta içinde futbol oynanır hale gelecek.

Vodafone Arena künye:
Mimarı: Bünyamin Derman (DB Architecths)
Restoran: Açık ve kapalı
Otopark: 600 araçlık
VIP Koltuk Sayısı: 2100
Loca Koltuk Toplam Sayısı: 1847
Loca: 147 adet
Engelli Koltuk Kapasitesi: 81 Engelli Koltuğu + 81 Refakatçi (Toplamda 162 Koltuk)
Yıllık Gişe Gelir Beklentisi: 60 milyon dolar
Basın Tribünü Kapasitesi: 186 kişi