Vadistanbul’a özel havaray projesi!

hvry

750 metre uzunluğunda olması planlanan Vadistanbul Havaray projesinin Sarıyer Cendere Vadisi ve Seyrantepe İstasyonu- TT Arena Stadyumu güzergahı arasına yapılması planlanıyor.  Artaş-Aydınlı-Invest-AFK Adi Ortaklığı tarafından yapılacak “Vadistanbul Havaray Projesi” nin hat uzunluğu yaklaşık 750 metre uzunluğunda olup, tamamıyla projeye özel bağımsız viyadükler üzerinde olacak.

Türkiye’de ilk defa raylı sistem alanında özel sektör teşebbüsüyle işletmeye alındıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek olan projede 2 istasyon yer alıyor.

Bu istasyonlardan Vadistanbul tarafında olanı viyadükte planlanmış olup, iki yan perondan oluşuyor. Perondan çıkan yolcular Vadistanbul Alışveriş kompleksine bu binanın 2. katından ulaşabiliyor. İstasyona olan diğer giriş ise Vadistanbul yerleşkesinin doğu tarafına kalıyor.

Hattın ikinci istasyonu olan Seyrantepe İstasyonunda da depo-bakım atölyesi ile birlikte viyadükte konumlandırılmış olup iki yan perondan oluşuyor. Füniküler sistemin makine odası ve kontrol ünitesi bu istasyonda bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi metro işletme şirketi olan Ulaşım AŞ.’nin olan M2 Yenikapı-Hacısoman hattı duraklarından Sanayi İstasyonuna, GS TT Arena stadyumu tüneli ile entegre olacak. Stadyumdaki etkinliklere gelecek olan yolcuların Vadistanbul AVM ve dinlenme alanlarına taşınması öngörülüyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*