Üsküdar’da icradan satılık arsa! 9.5 milyon TL’ye!

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, İhsaniye Mahallesi’nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkıyor. Satışa konu olan arsa için 9 milyon 500 bin TL bedel isteniyor. Arsanın ilk ihale tarihi 17 Nisan 2018 olarak belirlendi.

Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, İhsaniye Mahalle/Köy, 1335 Ada, 147 Parsel, 448,51 m2 yüz ölçümlü arsa nitelikli taşınmazın tamamı. Mahallen Salacak Mah., Bestekar Selahattin Pınar Sok., numara 88’e isabet eden boş parseldir. Parsel üzerinde, bina ve sanat yapısı bulunmamakta ve boş parsel konumundadır. Topoğrafik olarak, doğudan batı yöne doğru azalan bir eğime sahip olup, ekonomik inşaat yapımına uygun durumdadır. Belediye alt yapı hizmetlerinin bulunduğu ve ulaşım imkanı olumlu özellikte olan taşınmaz,Harem otogara yakın mesafede deniz manzaralı parseldir.

Kıymeti : 9.500.000,00 TL
1. Satış Günü : 17/04/2018 günü 10:20 – 10:30 arası
2. Satış Günü : 14/05/2018 günü 10:20 – 10:30 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/158 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/03/2018