UNIQ İstanbul’da yönetim değişti!

TürkMall imzalı UNIQ İstanbul’da yönetim değişti. Maslak’taki UNIQ İstanbul’un yeni yönetimini Filistin asıllı Allan Bilal aldı….

TürkMall imzası ile 100 milyon Euro’ya İstanbul Maslak’ta hayata geçirilen kültür sanat merkezi UNIQ İstanbul kapılarını 2014 yılında açtı. Adını, İngilizce “unique-eşsiz” kelimesinden alan UNIQ İstanbul, konser, tiyatro, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite ile İstanbul modern kent hayatının yeni merkezi. LEED sertifikasına sahip UNIQ İstanbul 75 bin metrekare kullanılabilir alana sahip.

Peki Maslak’ta yer alan UNIQ İstanbul satıldı mı? Bu söylentiler nereden mi çıktı?

UNIQ İstanbul’un satılacağı uzun zamandır konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde de TürkMall’dan UNIQ İstanbul kiracılarına “yönetimin değiştiğine” dair bir yazı gitmiş.

Yazıya göre, UNIQ İstanbul’un yönetimini Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a yakınlığı ile bilinen Filistin asıllı Allan Bilal almış.

UNIQ İstanbul’u da Filistinli Allan Bilal’in satın aldığı konuşuluyor. Yönetim değişikliğinin bir tür satın alma olduğu söyleniyor.

TürkMall’un UNIQ İstanbul kiracılarına gönderdiği yazıda şu ifadeler yer alıyor;

UNIQ İstanbul/Ayazağa Kongre Kültür Turizm Sarayı Yönetim ve Ticaret Anonim Şirketi Ofis ve Mağaza Yetkililerine,

Ayazağa Kongre Kültür Turizm Sarayı Yönetim ve Ticaret Anonim Şirketi yönetiminde değişiklik olmuştur. Yönetici kadro aynen devam etmekle birlikte Yönetim Kurulu adına imza yetkilileri aşağıda belirtilen isimler olmuştur.

-Allan Bilal

-Deniz Velaa Bilal