Türkiye’nin ekonomisi inşaat sektörüyle gelişti!

deniz baykal

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; “Türkiye’de en hızlı gelişen ve ekonominin gelişmesine, ülkenin kalkınmasına, dolayısıyla Türkiye’nin istihdamına, refahına en büyük katkı yapan sektörlerin başında inşaat ve müteahhitlik sektörü gelir” dedi.
Manavgat’ta Güneş İnşaat ve Yapı Malzemeleri Test Laboratuarı açılışına katılan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; “Türkiye’de en hızlı gelişen ve ekonominin gelişmesine, ülkenin kalkınmasına, dolayısıyla Türkiye’nin istihdamına, refahına en büyük katkı yapan sektörlerin başında inşaat ve müteahhitlik sektörü gelir” dedi.

İnşaat ve yapı malzemelerinin testlerini laboratuar ortamında güvenle gerçekleştirmek amacıyla kurulan Güneş Laboratuar firmasının açılışına katılan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye’de İnşaat ve taahhüt sektörünün hızla geliştirdiğini, bu anlamda büyük başarılara imza atıldığını ve ülke ekonomisine çok büyük girdiler sağlandığını söyledi. Sektör sayesinde ülkeye büyük girdilerin sağlandığını belirten CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; “Manavgat’ta önemli bir hizmet yapacak kuruluşumuzun açılışında bir aradayız. Türkiye geride bıraktığımız on yıllar boyunca önce Türkiye alt yapısını geliştirmek için barajlar, limanlar, karayolları yapımı dolayısıyla büyük mühendislik çalışmaları yapmış, arkasından uluslararası taahhüt sektörü hızla gelişti. Yurt dışında ki bir takım projelere katkı yaptı. Türkiye’de konut ve inşaat sektörü hızla gelişti. Türkiye’de en hızlı gelişen ve ekonominin gelişmesine, ülkenin kalkınmasına, dolayısıyla Türkiye’nin istihdamına, refahına en büyük katkı yapan sektörlerin başında inşaat ve müteahhitlik sektörü gelir. Bu süreç 1950′li yıllarda başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin yetiştirdiği mühendisler, Anadolu’ya yayılmışlar. Karayolları, DSİ, Toprak su projelerinde yer almışlardır. Bu gün dünyanın en iddialı, en başarılı Türkiye’de inşaat sektörü gelmiştir. Bir yüz akı sektörüdür. Milyarlarca dolarlık uluslararası ihale alıyoruz. Bunları Türkiye’nin mühendisleri, ustaları gerçekleştirmektedir. Herkese güven bir şekilde yapılan inşaatların güvenilir, sağlam olduğu konusunda denetlenmesine ihtiyaç var. bu çok önemli bir görevdir bu görevi yapmak üzere inşaat alanında bir laboratuar kuruluşu açılışı ile karşı karşıyayız. Bunlar Türkiye’nin kalkınmasının görülmeyen askerleridir. Güzel hizmet veriyorlar onların hizmetleri ile Türkiye dünyada büyük binalar kuruyor. Bu anlamda Manavgat’ta hızla gelişen bir ilçemiz yeni yollar, apartmanlar yapılıyor, siteler, bulvarlar açılıyor. Çok güzel bir belediyecilik hizmeti veriyoruz. Böyle bir kentte de hizmet yapmak üzere bir değerli arkadaşımız Manavgat’ta böyle bir tesis yapmış olması çok güzel, çok hayırlı bir hizmet verecek, çok güzel bir çalışma yapacak. Bu tesisin açılış kurdelasını kesmek bizlere nasip oldu. Ben sayın işletme sahibi Nesrin Toprak’ı eşi Erol beyi kutluyorum. Hayırlı olsun başarılar diliyorum” dedi.

Açılış töreninin ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Güneş Laboratuvar’ı sahibi Nesrin Toprak da; “Biz hızla büyüyen gelişen, ilerleyen Manavgat’a hizmet etmek için inşaat, yapı malzemeleri laboratuvarı konusunda güneş yakıcılığı ve sıcaklığında hizmet etmek amacıyla Güneş Laboratuvar’ını açmış bulunuyoruz. Bu konuda belirgin olan bazı düşüncelerimiz vardı onu bu gün gerçekleştirdik. İşletmemizde yapı denetimlere hizmet, kentsel dönüşüm konusunda laboratuvar hizmetleri vermek üzere açılmış bulunuyoruz. Taze beton numunesi, hasır çelik ve çelik numuneleri, karot, rontgen ile demir sayımı ve test çekici şeklinde ki kentsel dönüşüm hizmetlerini vermek üzere işletmemizi açmış bulunuyoruz. Manavgat’a iyi, hızlı, çabuk, kaliteli bir hizmet vermek niyetindeyiz. ben açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Manavgat İnşaat Odası Başkanı İzzet Günaydın ve tüm katılan dostlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Nehir Gazetesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*