Türkiye fuarların merkez yeri olmalı!

Efe-Bezci

BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Cityscape Global 2015 Dubai Fuarı’nda Türk firma temsilcileri ve projelerine üst düzeyde ilgi olmasının sektör temsilcilerinin hedeflerini yükselttiğini söyledi.
Efe Bezci, Cityscape fuarı ile ilgili izlenimlerini aktarırken, fuarda 61 Türk firmasının ülkemizi başarıyla temsil ettiğini ifade etti. BESA Grup olarak yurt dışındaki fuarları yakından takip ettiklerini anımsatan Bezci, şunları söyledi:
“Uluslararası alanda başarı kazanmak isteyen firmaların mutlaka bu fuarları yakından takip etmesi, gidip yerinde incelemesi gerekiyor. Çünkü sektörel yenilikler ancak bu şekilde takip edilebilir. Katıldığımız her fuarda yabancıların Türk inşaat sektörü temsilcilerine ve projelere büyük ilgisi olduğunu gözlemliyoruz. Bu ilgi doğal olarak sektör temsilcilerinin hedeflerinin daha da yükselmesine yol açıyor. Biz de fuar sonrası yurt genelinde yapacağımız projelerde çıtayı yükselttik. Kurduğumuz temaslar sonrası hem projelerimiz hem de müşteri çeşitliliğimiz dünden çok daha iyi olacak.”

Efe Bezci, şu an Dubai’de tüm otellerin dolu, şehrin her zamankinden daha canlı olduğunun altını çizerek, “Türkiye’de de böylesi görkemli fuarlara imza atmanın zamanı geldi. İnşaat sektöründe dünyanın ilk 3 ülkesi arasındayız, Türk müteahhitler dünyanın her noktasında çok başarılı eserler ortaya koyuyor. Dubai’deki fuara İstanbul’dan da, Ankara’dan da, Antalya’dan da katılan tüm sektör temsilcilerinin gönlünde böylesi fuarların merkezinin Dubai, Fransa yerine Türkiye’de olması gerektiği geçiyor” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*