Türk-Arap Gayrimenkul Forumu Türk ve Arapları bir araya getirdi!

arap

Beyoğlu Belediyesi, Çalık Holding ve TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) işbirliğiyle düzenlenen Türk Arap Gayrimenkul Forumu, Dubai Cityscape Fuarı öncesinde Türk ve Arap dünyasını İstanbul’da bir araya getirdi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, kentsel dönüşümle birlikte Tarlabaşı’nın dünya kültürlerinin merkezi olacağını ve Arap kültürünün bu anlamda büyük önem taşıdığını belirtirtirken, Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin ise projedeki ‘Dünya Kültürleri Merkezi’nin yaratacağı fırsatlara dikkat çekerek, “”Bugün Türk – Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu’nda Türk-Arap kardeşliği için bir araya geldik. Ortak bir iş modeli geliştirerek, Arap kültürünü Türkiye’ye daha yakından tanıtma fırsatı yaratacağız” dedi.

Büyük heyecan duyuyoruz
TASCA Baskanı Muhammed Adil de Dünya Kültürleri Merkezi projesinden büyük heyecan duyduklarını belirterek, “İstanbul’a her yıl milyonlarca insan geliyor. Tüm bu insanlar Arap kültürünü, bu müze sayesinde tanıyacak” dedi.


Her daim Türkiye’nin yanındayız
TASCA Başkanı Muhammed Adil, yabancı yatırımcı açısından istikrarın büyük önem taşıdığını belirterek, “Şu anda Türkiye’de yaşanan süreci dikkatle izliyoruz. Ama şunu belirtmeliyim ki biz Türkiye’yi uzun vadeli stratejik ortak olarak görüyoruz. Ner zaman Türkiye’nin yanındayız” diye konuştu. Uzun süre Londra’da proje geliştirdikten sonra ailesiyle birlikte Türkiye’ye taşınan Arap yatırımcı Omer Dug-ha ise “Ben ailemle birlikte Türkiye’ye taşındım. Çünkü bu pazarı çok önemsiyoruz. Kendimizi buraya daha fazla ait hissediyoruz. Gün içinde ezan sesini duymak bizi iyi hissettiriyor” dedi. Türkiye’de Yeşil Bahar isimli bir firma kurduklarını vurgulayarn Dug-Ha, şehir merkezinde projeler geliştirmek için, araştırmalarının sürdüğünü sözlerine ekledi.

Akşam

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje