Tüketici hakem heyetlerine, para değeri belli bir sınıra kadar olan başvurular yapılabiliyor. Belirlenen parasal sınırların üzerindeki uyuşmazlıklar için ise tüketici hakem heyeti yerine mahkemelerine müracaat ediliyor.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

2018 yılında uygulanacak Tüketici hakem heyeti parasal sınırı 31 Aralık’ta belli oldu .Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde 2017 yılı için yeniden değerleme oranı olarak tespit edilen yüzde 14,47 (yüzde on dört virgül kırk yedi) oranında artırılarak yeniden belirlendi. Tüketici hakem heyeti parasal sınırı İlçe Tüketici Hakem Heyetleri için 4 bin 570 TL oldu.

Tüketici hakem heyeti para sınırı 2018!

2018 yılı için Tüketici Hakem Heyetlerine yapılacak başvurularda değeri:

a) 4 bin 570 Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,

b) Büyükşehir statüsünde olan illerde 4 bin 570 Türk Lirası ile 6 bin 860 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 6 bin 860 Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 4 bin 570 Türk Lirası ile 6 bin 860 Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri görevli olacak.

 

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

 

, ,

Hemen Teslim 5 proje