Trabzonspor Akyazı Stadı’nda geri sayıma geçildi!

muharrem usta

Trabzonspor’un yeni evi olacak Akyazı Stadı’nda geri sayıma geçildi. Gelecek sezona yetiştirilmesi için yoğun çaba harcanan yeni stadın son durumunu anlatan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Akyazı’nın bitmesiyle birlikte kulübe ciddi bir gelir yaratılacağını ifade etti. 122 loca olduğunu ve sadece locaları 100 bin ila 1 milyon lira arası fiyatlara satıp kulübe en az 100 milyon lira gelir sağlamak istediklerini ifade eden Usta, “Stadın etrafına müze ve restoranlar yapacağız. 24 saat yaşayan bir yer olacak. Çevredeki arazilerden de faydalanacağız” dedi.

GÖRÜLMEMİŞ BİR AÇILIŞ OLACAK
Taraftarların yeni stadı benimsemeleri için projeleri olduğunu da vurgulayan Usta, “40 bin 461 kapasiteli stadı doldurmak için sadece erkek taraftarlarımız değil, aileler, çocuklar ve özellikle kadın taraftarlarımızı da buraya çekeceğiz. Orada 40 bin kişi ile aile ortamı ile görülmemiş bir açılış yapacağız” diye konuştu.

BARCELONA İLE GÖRÜŞÜYORUZ
Çok önemli yıldızları yeni statlarına getirmek istediklerini anlatan Muharrem Usta şu ifadeleri kullandı: “İspanyol devi Barcelona ile sezon açılışı için görüşmelerimiz devam ediyoruz. Taraftarımıza yeni mabedimizde yıldız futbolcu ve teknik adamları izletmek istiyoruz. Bu yüzden kulübümüzün gelirlerinin artması çok önemli. Bu noktada taraftarın Akyazı Stadyumu için satışa sunulacak olan kombinelere yoğun ilgi göstereceğinden şüphemiz yok.”

MBİA KRİZİ ÇÖZÜLÜYOR
Trabzonspor yönetimi, geciken alacaklarını faiziyle almak için kulübe ihtar çeken Stephane Mbia’ya serbest kalmaması için ödeme yaptı. Miktarı açıklanmayan ödemenin, 2 milyon 800 bin Euro’luk ihtardan düşüleceği ifade edildi. İdmanlara katılan Kamerunlu futbolcu, neşeli tavırları ile dikkat çekiyor.

SIRADA MEHMET ALİ YILMAZ TESİSLERİ VAR
Akyazı projesinin tamamlanması sonrası sıranın Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ne geleceğini ifade eden Başkan Usta şu ifadeleri kullandı: “Tesislerimizi de iyi değerlendirip kasaya iyi bir gelir getirmeliyiz. Tüm bu projeler hayata geçirildiğinde kulübün prestij ve ekonomik anlamda çok rahatlayacağını biliyoruz. Geldiğimiz günden itibaren sadece Akyazı değil, Kartal projesi ile ilgili de somut girişimlerimiz devam ediyor.”

BU SEZONKİ TARAFTAR SAYISI KORKUTMUYOR
Avrupa’nın en modern tesislerinden birine kavuşacaklarını ve gelecek sezon maçlarını burada geniş bir taraftar kitlesine oynayacaklarına inandığını kaydeden Usta, “Bu sezonki az taraftar sayısı bizi korkutmuyor çünkü gelecek sezon farklı olacak. Kuracağımız yeni takımla birlikte şampiyonluğa oynayan başarılı bir takım yaratacağız. Gelecek sezon takım planlamamızı şimdiden yapmaya başladık” diye konuştu.

İSİM HAKKI İÇİN ÜÇ FİRMA ÖNE ÇIKTI…
Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun Akyazı Stadı’nın isim hakkıyla ilgili görüşmeleri devam ediyor. Bu konuda ince eleyip sık dokuyan bordo-mavili kulübün birçok firmadan teklif istediği ve şu ana kadar başvuruda bulunan firmalardan Turkcell başta olmak üzere Samsung ve Avea gibi firmaların ön plana çıktığı iddia edildi.

Sabah