Torbalı’ya 2. TOKİ konut talebi geldi!


Torbalı Ayrancılar’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşaatına başlanan 315 adet konut ve 8 adet iş yerinin yapımı hızla devam ediyor.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan’la inşaat alanında görüştü, 2. etap TOKİ projesi
için talepte bulundu.

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, 2. TOKİ projesi için harekete geçtiklerini açıkladı ve “Çok hızlı büyüyoruz, ciddi bir potansiyele sahibiz” diye konuştu.

Başkan Görmez, “Torbalı çok hızlı büyüyen bir ilçemiz. Bu anlamda ciddi istekler, potansiyel var. Mevcut 315 konutluk projemize ek olarak 2. bir proje için farklı seçenekleri, alanları konuştuk. Kesin karar için daha erken ancak bu yönde bir çalışmanın olacağını ön görüyoruz. Torbalı’da sosyal ve kültürel dokusu bakımından benzer projelerin fazlasıyla karşılığı var” dedi.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nce 315 adet konut, 8 adet dükkân inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi için 22 Mayıs’ta ihale yapılmıştı.