TOKİ’den ikinci yüzde 22 indirim kampanyası 2019!

Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


TOKİ’nin borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlenecek ikinci indirim kampanyası 23 Eylül’de başlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyenleri için her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi gerçekleşecek. Yüzde 22 indirim uygulanacak kampanya kapsamında başvurular 23 Eylül’de başlayacak.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Başkanlık tarafından konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasıyla ilgili konuştu.


Bulut, konut sektörünün öncüsü ve sosyal devletin yansıması bir kurum olarak ekonomide yer alan gelişmelere katkı sağlamak ve vatandaşların taleplerine cevaplandırmak için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından indirim kampanyasına yoğun talep geldiğini belirten Bulut, vatandaşların beklentileri üzerine 2019 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini, bu kampanyada da indirim oranın yüzde 22 olduğunu dile getirdi.

KAMPANYADA ESNEK ÖDEME KOLAYLIĞI
Bulut, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 23 Eylül-18 Ekim’de ilgili bankaya başvuru yapacaklarını ifade etti. Bulut; “Kampanyadan yararlanıp tapularını hemen almak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” diye konuştu.

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı uyguladıklarını söyleyen Bulut, şu açıklamalarda bulundu:

“Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal anlamda olumlu gelişmelerin yaşandığı ülkemizde enflasyon ve faizlerin düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim oranının vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.”

Bulut, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerde bulunan konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun olmaması gerektiğini kaydetti.

ARACI BANKALARDAN KONUT KREDİSİ KULLANILABİLECEK
Kampanya kapsamında satışları 2018’in Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak idareden konut ve iş yeri satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018 yılından önce başlayan konut ve iş yerleri alıcılarının faydalanabileceğini kaydeden Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin indirim kampanyası kapsamında yer almadığını söyledi.

TOKİ Başkanı Bulut, kampanya kapsamında bulunan konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatıp söz konusu indirimden yararlanmaları durumunda gayrimenkul satış sözleşmesini imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini söyledi.

,