TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura çekimi yarın!

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura çekimi yarın yapılıyor. Başvuruların 29 Ocak – 09 Şubat 2018 tarihleri arasında kabul edildiği projede daireler alt gelir grubu kapsamında satışa sunuluyor.

TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi Alt Gelir projesinde 356 adet 2+1 nitelikli konut yer alıyor. Kura çekilişi “ADANA YÜREĞİR SERİNEVLER KAPALI SPOR SALONUNDA” 16 Şubat 2018 tarihinde Saat 09:00’da başlamak üzere Noter huzurunda yapılacak.


TOKİ Adana Sarıçam Buruk Mahallesi’nde en düşük konut bedeli 99 bin 922 TL ve en yüksek konut bedeli 148 bin 557 TL olarak belirlendi. Projede ayrıca 180 ay vade imkanı sağlanıyor. Taksit ödemeleri 488 TL’den başlıyor.

5) KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

3. Kura sırasında 179 adet yedek hak sahibi belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği

bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri: Kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

6. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (2+1 konutlarda 18 adet ) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

7. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

8. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

, ,

Hemen Teslim 5 proje