Tarlalar alternatif yatırım aracı oldu!

Tapucom verilerine göre, tarlaya yatırım yapanlar kazançlı oluyorlar. Türkiye genelindeki tarlaların ortalama fiyatı 150 bin TL, ortalama metrekare fiyatı ise 40 TL olduğunu dile getiren Tapucom tarlaların en çok satıldığı illerin başında Antalya, Afyonkarahisar, Ardahan, Aydın, Çorum ve Bilecik geldiğini dile getirdi.

Tapucom, satışları artış sürecinde olan tarla piyasasını yorumladı.Tarla satışlarının dikkat çekici bir çıkış eğiliminde olduğunu söyleyen Tapucom kurucu ortağı Emre Erşahin, “Portföyümüzde yer alan tarlaların çoğunluğu Antalya, Afyonkarahisar, Çanakkale, Ardahan, ve Aydın illerimizde bulunuyor. En çok talep gören tarlaların ortak özelliklerine baktığımızda bu tarlaların gelişmekte olan ve yatırım çeken noktalarda yer aldığını görüyoruz” diye açıklama yaptı.

Erşahin, “Türkiye genelindeki tarlaların ortalama metrekare fiyatı 40 TL bandında seyrediyor” diye konuştu. Türkiye’de satılık tarla fiyatlarındaki ortalama değerlendirildiğinde; Antalya, 61 TL, Gaziantep 46 TL, Trabzon 45 TL, Edirne 44 TL ve Aydın 29 TL ortalama metrekare fiyatıyla satışa sunuluyor.

Ortalama metrekare fiyatı

  1. Antalya: 61 TL
  2. Gaziantep: 46 TL
  3. Trabzon: 45 TL
  4. Edirne: 44 TL
  5. Aydın: 29 TL
  6. Sakarya: 25 TL
  7. Afyonkarahisar: 14 TL
  8. Bilecik: 13 TL
  9. Isparta: 9 TL
  10. Samsun: 7 TL

Emre Erşahin “Tapucom olarak, 5.000 TL ve 9.000 TL’den başlayan arsa-tarla açık artırma kampanyalarımız sayesinde ekspertiz değerinin altında tapu fırsatları sunuyoruz, bu kampanyalar sayesinde kullanıcılarımız avantajlı fiyatlarla tapulara sahip olabiliyor ve alırken kazanıyorlar” dedi.