Sur Yapı Süper Marka ödülüne layık görüldü!

surr

AC Nielsen’in bağımsız Pazar araştırması ve Seçici Kurul Üyeleri’nin birlikte yürüttüğü çalışma sonucunda 1023 marka arasından seçilen Sur Yapı 2014 Superbrands (Süper Marka) listesinde yerini aldı.
Superbrands tarafından Grand Hyatt İstanbul’da düzenlenen onur gecesinde 2014 yılı listesine giren markalara ödülleri verildi. Superbrands International Yönetim Kurulu Başkanı Stephan Smith’in ev sahipliğiyle gerçekleşen gecede Superbrands (Süper Marka) seçilen Sur Yapı da ödülünü aldı. Ali Poyrazoğlu’nun sunumuyla renklenen geceye iş dünyasından ileri gelen markalar ve isimler katıldı.

 

Sur Yapı başarılarına bir yenisini daha ekledi
Marka yönetimi konusunda üstün başarı gösteren firmaların dünya çapında seçimini ve tanınmasını sağlayan Superbrands, 88 ülkede faaliyet gösteriyor. Superbrands, Türkiye’de 2005 yılından bu yana 2 yılda bir liste açıklıyor. Bu listede yer alabilmek için tüketicilerde güçlü bir başarı algısı yaratmış olmak önem taşıyor. Markalar ligindeki iddiasını bu başarısıyla bir kez daha ortaya koyan Sur Yapı, tüketicilerin sahip olmak istediği markalar arasında yer alıyor.

 

Super Marka nasıl seçiliyor?
1993 yılından bu yana faaliyet gösteren Superbrands, Süper Marka seçiminde öncelikle sektör kuruluşlarının başkanlarından ve otorite isimlerden oluşan seçici kurul tarafından 1023 marka belirleniyor. Daha sonra bu markalar arasından işgücü kalitesi, yaratıcılık, markalaşmaya yaptığı yatırım, marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projelerine katkı, çevre duyarlılığı, etik değerlere uyma ve vergi sıralamasındaki yeri gibi kriterlere göre 300 markaya indirgeniyor. Seçilen bu markalar bağımsız araştırma şirketi AC Nielsen tarafından tüketiciye sunuluyor. Tüketici tarafından oylanarak seçilen markalar ise Superbrands listesine girmeye hak kazanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*