Sur Yapı Antalya’da kura çekimi 2 Mart’ta bitiyor!

 

Sur Yapı’nın Antalya’da hayata geçirdiği Sur Yapı Antalya projesinde kuralar çekiliyor. 3 bin 241 hak sahibi için 5 bin 73 dairenin kura çekimleri geçtiğimiz salı günü başladı…

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Sur Yapı’yla birlikte gerçekleştirdiği Kepezaltı Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 3 bin 241 hak sahibi için 5 bin 73 dairenin kura çekimleri 27 Şubat Salı günü başladı ve kura çekimleri yarın (2 Mart 2018 Cuma) sona erecek. Kura çekim törenine Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.

Proje 1 milyon 300 bin metrekare alanda inşa edilecek. 19 bin konutun yer alacağı Sur Yapı Antalya projesinde 253 bin 375 metrekare alanda 3 bin 241 hak sahibine verilecek 5 bin 73 dairenin kura çekimleri 2 Mart’ta tamamlanıyor.

3 BİN 241 HAK SAHİBİNE 5 BİN 73 DAİRE
Sur Yapı Antalya projesinin ilk etabı, 253 bin 375 metrekarede 3 bin 241 hak sahibine teslim edilecek 5 bin 73 daireden oluşuyor. Hak sahipleri tapularını bu yıl sonu ya da 2019 Ocak ayında alacak.

30 SENELİK HAYAL GERÇEK OLUYOR
Hürriyet’te yer alan habere göre, Başkan Menderes Türen törende konuşma yaptı. Türel, “Bugün artık uzun bir yolculuğun ardından mutlu sona yaklaştığımızı sizler de görüyorsunuz. Bundan sonraki süreçte kuraların tamamlanmasıyla hangi blokta hangi dairede oturacaksınız bu da netleşmiş oluyor. Zaten bölge ve bloklar belliydi ve SPK onaylı firmayla sınıflandırıldı ve bugün kura çekimleri yapıldı. Kura çekimleri yarın da olmak üzere dört günde tamamlanacak. Sizlere verdiğimiz bir sözü daha tutmanın onurunu, gururunu yaşıyorum” açıklamasında bulundu.

ALTYAPI TAMAMEN BİTTİ
Türel, hak sahipleriyle bugüne kadar imzalanan sözleşme sayısının 3 bin 241, yani yüzde 99.26’sı olduğunu ifade etti. Altyapının tamamen bittiğini ifade eden Türel sözlerini şu şekilde sürdürdü; ““Diğerleri ufak tefek prosedür eksikleri nedeniyle tamamlanamadı. Hak sahipleri için uzunca bir süredir kira yardımları da dağıtılıyor. Bölgede bugüne kadar büyük bir çalışma yapıldı. Yıkım işleri kapsamında 3 bin 417 ev, 1285 baraka, 129 su basman yıkımı gerçekleştirdik. Altyapı çalışmalarında 5 bin 115 metre kanalizasyon yapıldı. 8 bin 77 metre yağmur suyu, 5 bin 982 metre içmesuyu tamamlandı. Altyapı tamamen bitti”

KONUT İNŞAATLARI BAŞLADI
Sur Yapı Antalya projesinde konut inşaatları da başladı. Türen inşaatına başlanılan 6 parselin tüm hafriyat çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Türel, “93 tane blok var 6 parselde, 67’sinin temel imalatı başladı, 12 temel imalatı tamamlandı, kat betonları atılıyor. Yani burada inşaatlar süratle yükseliyor. Hak sahipleriyle yapılan sözleşme sonucu mevcuttaki kullanım alanı enkaz bedeli, piyasa değeri, SPK lisanslı değerlendirme firması tarafından analiz edildi ve 5 bin 73 daire katı, metrekaresi, konumu gibi özelliklere göre tümü kura torbasında. Böylelikle artık herkesin hangi dairede oturacağı da belirlenmiş olacak” açıklamasında bulundu.

2019 OCAK’TA TAPULAR DAĞITILACAK
2019 yılı Ocak ayında tapuların dağıtılacağını belirten Türel, “Özlediğiniz tapular daireler belirlendikten sonra inşallah sizlere dağıtılacak. İnşaatları da çok kısa sürede tamamlamak suretiyle tapu töreninden sonra anahtar teslim töreninde hep birlikte bu mutluluğu yaşayacağız. Bizim işimiz gücümüz millet ve sizin için çalışıyoruz. Sizlerin mutluluğu bizim mutluluğumuz” dedi.