Setup İnşaat Belgrad’a Sky Garden projesine imza atacak!

 

Setup İnşaat New Belgrad bölgesinde yeni projesine hazırlanıyor. 155 milyon Euro bedelle hayata geçirilecek Sky Garden projesinde ön satışlar yapılıyor.

Akşam Gazetesi’nden Şenay Büyükköşdere’nin haberine göre; Setup Yatırım’ın grup şirketlerinden Setup İnşaat yeni projesini Belgrad’da inşa edecek.

155 milyon Euro yatırım değerine sahip SKY Garden projesinde 754 konut ile 31 ticari birim bulunuyor.

Setup Yatırım Eş Başkanı Umut Ekşi, “Son yıllarda Türk yatırımcıların da gözdesi olan Belgrad, Financial Times tarafından ‘geleceğin şehri’ olarak nitelendiriliyor. Sky Garden projemiz de New Belgrad bölgesindeki en büyük projelerden biri olacak. Projeye şimdiden çok yüksek ilgi var. Ön satış yapıp peşinat aldığımız müşteriler var.” açıklamasında bulundu.

3 yılda tamamlanacak

Umut Ekşi, Sky Garden’ı inşa ederken yatırım tutarının 100 milyon Euro’sunu ihracata ayıracaklarını söyledi. Projeyi 3 yılda tamamlayacaklarını ifade eden Ekşi, “İnşaatı yaparken de inşaat malzemelerinin çoğunu Türkiye’den temin edeceğiz. Bunun yanı sıra Türk işçilerini de Türkiye’den Sırbistan’a getireceğiz.” dedi.

 

Ciddi bir ön talep aldık

Yüzde 20 peşinatla ödeme yapılan projede kişiye özel ödeme imkanı sağlanıyor. Umut Ekşi, “Bölgeye talep oldukça fazla. Özellikle Türk yatırımcılardan ciddi ön talep aldık. Projemizde prim oranı euro bazında yüzde 40 olacak” dedi.

Metrekare birim fiyatı 1.800 euro’dan başlayan Sky Garden’da daire fiyatları ise fiyatı ise 75 bin euro’dan başlıyor. 2020 yılının Haziran ayında teslim edilecek proje 10 katlı 3 bloktan meydana geliyor.