Selim Akın: Yarım kalmış inşaatları bitirmeye talibiz!

Bulvar Loft’u sahiplerine teslim eden Akfen, şimdi yarım kalmış inşaatları markaja aldı. Selim Akın, “Türkiye hiç bu kadar cazip olmamıştı” dedi.

Levent Loft, Loft Bahçe ve İncek Loft’un ardından Loft konseptiyle hayata geçirdiği dördüncü projesi olan Bulvar Loft’u tamamlayan Akfen İnşaat, 556 milyon TL’ye mal olan projedeki 822 daire ve 31 ticari alanın teslimlerine de nisan ayında başladı. Bulvar Loft’u söz verdikleri tarihte teslim ettiklerini söyleyen Akfen İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Akın, şimdi yeni fırsatlara baktıklarını söyledi. Türkiye’nin şimdiye kadar hiç bu kadar cazip olmadığını, bundan sonra da böyle bir dönem görmeyeceğini ifade eden Akın, “Şu an tam alım zamanı. Bu sadece gayrimenkul için değil, her sektör için geçerli. Hakikaten çok fırsat var. Biz de Akfen olarak değişik sektörlere de değişik yatırımlara da bakıyoruz” dedi.

1.5 MİLYAR TL’LİK YATIRIM
Gayrimenkul sektöründe arsadan yarım kalmış inşaata kadar geniş yelpazede arayışlarının sürdüğünü vurgulayan Akın, “Her kriz kendi fırsatını yaratır. Biz sektöre inanıyoruz. Sadece talebin biraz ertelendiğini düşünüyoruz. Eninde sonunda piyasa açılacaktır. Bu nedenle Ankara’da da İstanbul’da da fırsatlarla ilgilenebiliriz. Neredeyse haftanın her günü bir teklif alıyoruz. Bugüne kadar Ankara’da yarım kalmış 1-2 inşaatla ilgili konuşmamız oldu. Kimi zaman takas yapmak isteyenler de oluyor. Bitmiş daireyi alalım diyen de oluyor. Onları da değerlendiriyoruz” diye konuştu. Akfen bünyesinde Tekirdağ Şehir Hastanesi inşaatının ve Bodrum Loft projesinin devam ettiğine dikkat çeken Akın, “Temkinli davranacağız ama hız kesmeyeceğiz. Levent Loft, Loft Bahçe, İncek Loft ve Bulvar Loft’un yanı sıra gelecek yıl tamamlanacak Bodrum Loft projemiz’le Loft konseptli projelerimize 1.5 milyar TL’lik yatırım gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Maçakızı Bodrum Loft’a geliyor
Bodrum Loft projesinden de bahseden Selim Akın, Göltürkbükü’nde 300 milyon TL yatırımla hayata geçecek proje bünyesinde bir de otel olacağını ifade etti. Şimdilik tek şubesi bulunan Maçakızı Otel’in büyüme planları yaptığını söyleyen Akın, “Bodrum Loft’un içine de ikinci Maçakızı Oteli açacağız” diye konuştu.

Satış yerine kiralama
Bulvar Loft’ta oturuma hazır dairelerin fiyatlarının 350 bin ile 1 milyon 700 bin TL arasında değiştiğini vurgulayan Akın, bu dönemde konjonktür nedeniyle sıfır dairileri kiralama stratejisi geliştirdiklerini söyledi. Bulvar Loft’da 500, İncek Loft’ta 250 daire olmak üzere toplam 750 daireyi kiralamayı planladıklarını vurgulayan Akın, Bulvar Loft’taki 500 dairenin kiralanması durumunda aylık 1.3 milyon lira civarında kira getirisi elde edeceklerini ifade etti.