Şanlıurfa Eyüp Nebi Türbesi restorasyona giriyor!

Şanlıurfa Eyüp Nebi Türbesi

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük; Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesine bağlı Eyüp Nebi Beldesini ziyaret ederek beldede devam eden restorasyon çalışmalarını inceledi.
Eyüp Nebi Beldesi olarak bilinen ancak Hz. Eyüp, Hz. Elyesa ve Hz. Rahime’nin türbeleriyle birlikte şifalı su ve sabır taşı gibi önemli bölümlerin de yer aldığı bölgedeki incelemeleri sırasında Vali İzzettin Küçük’e Kaymakam Huzeyfe Citer eşlik etti.

Vali İzzettin Küçük’ün talimatı ile Şanlıurfa Valiliği tarafından restorasyonuna başlanan Eyüp Nebi’de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da Eyüp Nebi’nin adına yakışır bir şekilde bölgede iyileştirme yapıldığını belirten Vali İzzettin Küçük: “Böylesi önemli türbelerin yer aldığı bir alan en iyisini hak ediyor. Bu yüzden burada bir restorasyon çalışmasına gittik. Eyüp Nebi Beldesine hak ettiği değeri veriyoruz. Burayı inanç turizmi ve saygımız gereği bölgenin en önemli alanlarından biri haline getirmeye çalışıyoruz. Restorasyon çalışmalarımız devam edecek. İhalelerini yaptığımız cami ve Eyüp Nebi Türbesinde de restorasyon çalışmalarına bir ay sonra başlayacağız” dedi.

Restorasyon ve çevre düzenlemelerinin yanı sıra, Beldede yapılacak olan çalışmalarla gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarına yönelik alanlar da oluşturulacak.

Urfa Star