Sancaktepe’de icradan satılık gayrimenkul! 4.7 milyon TL’ye!

İstanbul İli, Sancaktepe İlçesi, Sarıgazi Mahallesi, Teraziler Mevkii’nde yer alan imalathane vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuluyor. Satışa konu gayrimenkul için 4 milyon 713 bin 114 TL bedel isteniyor.

 


TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ
İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Sarıgazi Mahallesi, Teraziler Mevkii, 105 Ada, 6 parsel tapu kayıtlı taşınmaz: İstanbul ili, Sancaktepe ilçesi, Meclis Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi, No:27 adreslidir. Tapuda ‘Arsa görünen taşınmazın mahallinde yapılan keşifte: parsel üzerinde 1 bodrum + 1 zemin + 1 normal kattan oluşan bir bina bulunduğu tespit edilmiştir. Bodrum katı brüt 240 m2, zemin ve 1. katı brüt 960 m2 olmak üzere toplam brüt 2160 m2 büyüklüktedir. Halihazırda çelik malzeme işleyen bir imalathane olarak hizmet vermektedir. Betonarme karkas taşıyıcı sistemlidir. 20 yaş üstü bir yapıdır. Isı yalıtımı yoktur. Yapının 800 m2 zemin oturumuna sahip Ahmet Taner Kışlalı Caddesine bakan cephesinde imalathane bölümü, 160 m2 zemin oturumuna sahip arka bölümünde ise sosyal alanlar ve yönetim ofisleri bulunmaktadır. İmalathane bölümü 2 katlı olup zemin katı 6,5m., normal katı 4,5m. yüksekliktedir. Zeminler beton kaplama, duvarlar sıvalıdır. Zemin katta2 adet kren vinç mevcuttur.Sosyal Alanlar ve Yönetim Ofislerinin bulunduğu bölüm bodrum kat dahil 3 katlıdır. Bodrum katında soyunma odaları, mutfak ve toplantı odası; zemin katında imalathaneye ait bölümler; 1. katında 3 bölümlü ofis, 1 mutfak ve 2 tuvalet yer almaktadır.Binada asansör yoktur. Doğalgaz, elektrik ve su mevcuttur. Çatı bölümü teras şeklinde olup teras zemini betondur.

Kıymeti : 4.713.114,00 TL
1. Satış Günü : 02/05/2018 günü 10:50 – 10:55 arası
2. Satış Günü : 04/06/2018 günü 10:50 – 10:55 arası
Satış Yeri :YeniMezat Salonu B Blok -4 Kat. – İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/606 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/03/2018

,