Salih Tatlıcı’nın 3 milyar dolarlık miras kavgası çözümlendi!

 

20 yılda Türkiye’nin ve dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan iş adamı Salih Tatlıcı’nın miras davası sonuçlandı. İstanbul’da 1960’lı yıllarda tatlıcılık sektörüne giren Tatlıcı’nın mirası için sular durulmuyordu.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Mehmet Salih Tatlıcı’nın miras kavgası 8 yıldır sürüyordu ve artık sona gelindi. 3 milyar dolarlık miras kavgası Mehmet Salih Tatlıcı’nın ilk eşinden olan 2 oğlu ve 1 torunu arasında başlamıştı ve 8 yıl sürmüştü.

Davanın tamamlanmasından sonra Mehmet Tatlıcı paylaşım için avukatı Sibel Engin aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Mehmet Tatlıcı’nın isteği gayrimenkullerin paylaştırılması ve paylaştırılma olasılığı olmayanların da satılarak paydaşlığın bitirilmesi yönündeydi.

Önceki gün İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi’nde miras davası görüldü. Davanın avukatı Sibel Engin, mirasçıların paylarının belli olduunu söyledi. Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur’un seçim haklarının kullanması istendi.

Nurten ve Uğur Tatlıcı’nın avukatı ise kesinleşen vasiyetnamede Mehmet Salih Tatlıcı’nın “Mirasçılarım hiçbir şekilde ortaklığın giderilmesi yoluna gitmesinler” vasiyetinde bulunduğunu belirterek, Nurten ve Uğur Tatlıcı’nın da seçimlik hakkını kullanmayacağını ve davanın reddini istedi.

Nurten Tatlıcı ile Uğur Tatlıcı’nın seçim haklarını kullanması için 2 haftalık kesin süre verdi ve davayı erteledi. Anne oğlu şimdi mirastaki gayrimenkullerden istediklerini seçtikten sonra geri kalan gayrimenkullerdeki haklarının parasını diğer mirasçılardan isteyecekler.

 

Şişli’deki Tat Towers, dava nedeniyle yıllardır boş duruyor

Habertürk

,