Şahinbey Yeşilvadi Konutları satışa çıkıyor!

yeşilvadi

Şahinbey Belediyesi tarafından Yeşilvadi Projesi kapsamında yaptırılan Yeşilvadi 702 Konut satışa çıkıyor. Açık arttırma usulüyle ihaleye çıkacak konutlar için son başvuru tarihi 6 Kasım 2015 Cuma günü.
Şahinbey Belediyesi tarafından, Yeşilvadi Parkı karşısında 50 bin metrekarelik alanın kamulaştırılmasının ardından yapımına başlanan Yeşilvadi 702 Konut tamamlandı. Önümüzdeki ay içerisinde satışı gerçekleştirilecek konutlar yapılacak ihaleyle vatandaşlara satılacak. 6 blok halinde 702 konuttan oluşan Yeşilvadi konutları, 3 farklı tipten oluşuyor. Konutlarda her kesimden vatandaşa hitap eden, 90 metrekare olan 54 adet 1+1 daire, 114 metrekare olan 456 adet 2+1 daire ve 121 metrekare olan 192 adet 3+1 daire yer alıyor.

Tahmazoğlu: “Yeşilvadi Konutları Hayırlı Olsun”
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Yeşilvadi 702 konutlarında sona gelindiğini belirterek, 2 blokun satışa sunulduğunu söyledi.
Başkan Tahmazoğlu, “Yeşilvadi konutlarımızda sona gelmiş durumdayız. Kasım ayı içerisinde ihalesini yapmayı planladığımız 2 bloktaki 154 dairenin ardından diğer dairelerde peş peşe teslim edilecektir. Genişliği ve yapım şekli Gaziantep halkının alışkanlıklarına uygun olan daireler balkonlu ve geniş odalı olarak tasarlandı. Yeşilvadi konutlarımızın mevkii çok güzel, hem havaalanı yolu üzerinde hem de havaalanını burç kavşağına bağlayan 50 metre genişliğindeki Yeşilvadi Bulvarı’nın üzerinde bulunuyor. Ayrıca yapmış olduğumuz Türkiye’nin en büyük parkı olan Yeşilvadi parkımızın bitişiğinde yani ulaşım ve park olarak baktığımızda konum olarak Gaziantep’in en güzel yerinde diyebiliriz. Ben şimdiden konutlarımızın vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Kasım ayı içirişinde ihaleye çıkacak olan Yeşilvadi Konutlarından ev almak isteyenlerin en geç 6 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğü’ne başvurmaları gerektiği bildirildi.
Şahinbey Belediyesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*