Pendik’te 3.5 milyon TL’ye icradan satılık gayrimenkul!

 

İstanbul İl, Pendik İlçesi, Batı Mahallesi’nde yer alan gayrimenkul icradan satışa çıkıyor. 3 milyon 500 bin TL bedel ile satılacak gayrimenkulün ilk ihalesi 7 Mart 2018’de gerçekleştirilecek.


1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İstanbul İl, Pendik İlçe, 757 Ada, 31 Parsel, BATI Mahalle/Köy, (Ana taşınmaz) Söz konusu taşınmaz, Pendik ilçesi, Yeni mahalle, Begonya sokak, 9/1, 9C, 9, 9B, 9A, 9/2 dış kapı no: da bulunmaktadır. Kıymet takdiri talep edilen taşınmaz mahalline İcra Heyeti ile 14.09.2017 tarihinde gelinmiş olup, tapu kaydında bahçeli kargir ev olarak görülen taşınmaz satışa sunuldu.

Kıymeti : 3.500.000,00 TL
1. Satış Günü : 07/03/2018 günü 14:40 – 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/04/2018 günü 14:40 – 14:50 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADALET SARAYI A BLOK ZEMİN 2. KAT MEZAT SALONU KARTAL /İSTANBUL

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/681 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2018

 

, ,