Murat Kurum: Kentsel dönüşümde imar artışı yapılmamalı!

Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum kentsel dönüşüm ve imar konuları hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Kurum 2018 yılına ilişkin hedeflerini ve planlarını açıkladı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum, deprem riski ve diğer olumsuz gelişmelerin göz ardı edilmemesi gerektiğine dikkati çekerek, “Kentsel dönüşümü kesinlikle imar artışı yapmadan ve finansın sadece kendi içinde çözüldüğü çalışan bir model kurmamız lazım. Bunun dışında yüzde 50-60 imar artışıyla kentsel dönüşüm yapmanın da doğru olmadığını bugün yaşayarak gördük.” diye konuştu.


Alt gelir grubunun aylık ödemesinin bin-bin 500 lira aralığında olduğunu da sözlerine ekleyen Kurum, “Alt gelirde aylık ödeme imkanı belli. Burada kredide faizler yüzde 8’e de düşse ödeme oldukça zor. Karşılığı yok… Bunun yurt dışındaki gibi yüzde 3 ve altında olması lazım ki alt gelir grubu konut alabilsin. Faiz oranları düşük olur ve geri ödeme süresini de 20 yıla çıkardığımızda alt gelir grubu için önemli bir avantaj sağlamış oluruz.” dedi.

Kurum, Emlak Konut’un alt gelir grubunu konut sahibi yapmayı istediğini anlatarak meselenin dönüp dolaşıp borçlanmaya geldiğini vurguladı.

,