Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu kapcamında Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Gayrı Resmi Bakanlar Toplantısı'na katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AA muhabirine açıklamalarda bulundu (Dursun Aydemir - Anadolu Ajansı)

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, seçim sonrası dönemi “harman zamanı” olarak nitelendirdi. Zeybekci, “2 Kasım’da ekonomide atılım dönemi yeniden başlayacak” dedi.
Hükümet, büyüme ve istihdam artışını sürdürecek, cari açık ile enflasyonu düşürecek politikalara 1 Kasım’dan sonra yeniden hız verme hazırlığında. Seçim sonrasında ekonomide atılım dönemini yeniden başlatacaklarını belirten Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci bu dönemi “harman zamanı” olarak nitelendirdi. Ekonomide ertelenen birçok konunun yaşama geçirileceğini söyleyen Zeybekci, “Kaybettiklerimizi 2016’da fazlasıyla telafi edeceğiz. İhracattaki artışı 2023 hedefleri için devam ettirmeliyiz. Bütçe fazlası veren, ekonomisi en hızlı büyüyen yedinci ülkeyiz. Tasarruf oranlarında artış yaşanıyor. 2 Kasım’dan itibaren ertelenen her şey yapılacak ve yüzde 5 büyüme hedefi yakalanacak” dedi. Yeni dönemde ekonomi yönetiminin listesinin ilk sırasında yoksulluğun ortadan kaldırılması var.Ayrıca Kanal İstanbul, 3’üncü Havalimanı, 3’üncü Köprü gibi vizyon projeler hız kazanacak. Her yıl 400 bin işsize yönelik aktif iş gücü programlarına katılım sayısı artırılacak. Seçim sonrasında ayrıca iş fırsatları çeşitlendirilecek. Ağır, tehlikeli işler ve tarlada çalışan çocuk kalmayacak. Sosyal yardım alanlara yönelik iş danışmanı sayısı artırılacak.

Sabah


, , ,