Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi’nin yeni sahibi DAP Yapı!

Emlak Konut GYO tarafından İstanbul Şişli Teşvikiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi kapsamında satışa çıkarılan Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı arazisi DAP Yapı’nın oldu.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) bugün 2. oturumunu geçrekleştirdiği Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi ihalesinin kazananı netleşti.

Marmara Üniversitesi Nişantaşı arazisi için 6 firma ihaleye katıldı.1 milyar 763 milyon 750 bin TL bedelle en yüksek teklifi veren Eltes İnşaat – İstlife Yapı İş Ortaklığı arazinin yeni sahibi oldu. 705 milyon 500 bin TL ise Emlak Konut GYO’ya ödenecek bedel olarak açıklandı.

Hayata geçirilecek projede konutlar, ticaret alanları ve park alanı olacak. 25 dönümlük arsanın yaklaşık 11 dönümü ticaret ve konut alanı, 1 dönümü yalnızca ticaret alanı ve yaklaşık 7 dönümü de park alanı olarak ayrılacak.

Nişantaşı’nda DAP imzası
DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ihale sonucunu değerlendirdi. Yılmaz, “Nişantaşı, DAP Yapı’nın misyonu için önemli bir lokasyondu. Avrupa Yakasının en kıymetli lokasyonunda proje geliştireceğimiz için oldukça heyecanlıyız. Nişantaşı’nın kendine has atmosferi ve çekiciliğine kendi vizyonumuzu katarak oluşturacağımız eseri gözümde canlandırabiliyorum. Bir an önce çalışmalara başlayıp İstanbul’a ve Nişantaşı’na değer katacak bir yaşam alanı tasarlayacağız. DAP Yapı’nın ayrıcalığını, Nişantaşı gibi İstanbul’un hatta ülkemizin en nadide semtlerinden birisinde sergileyecek olmanın mutluluk ve heyecanını yaşıyorum.” yorumunu yaptı.