Mardin Mescid-i Aksa Medresesi inşaatında son durum!

Mardin Mescid-i Aksa

Mardin’de 350 metrekare alan üzerinde temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin tamamlanması için hayırseverden yardım bekleniyor. Mescid-i Aksa Medresesi’nin inşaatına maddi sıkıntılar nedeniyle ara verildi.

Mardin’de 350 metrekare alan üzerinde temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin tamamlanması için hayırseverden yardım bekleniyor.
Mescid-i Aksa Cami Eğitim ve Kültür Derneği (MESACİD-DER) tarafından merkez Artuklu ilçesi İstasyon mahallesinde temeli atılan Mescid-i Aksa Medresesi’nin inşaatına maddi sıkıntılar nedeniyle ara verildi. Dernek Başkanı Nezir Çelik, “MESACİD-DER genel olarak din eğitimi alanında ve bu alanda görülen eksiklikleri gidermek, sürdürülen çalışmalara katkı yapmak üzere kendini yenilemiştir. İşte bu hedef ile çıktığımız bu yolda, özellikle bölgemizde medreseler halkımızın dini, ahlaki ve sosyal olarak yanında olması hasebiyle medrese kurumlarımız halkımızın teveccühünü kazanmış önemli dini eğitim-öğretim alanları olarak hep kendinden söz etmiştir. Artuklu ilçemizde medrese eksikliğini hissettiğimizden dolayı bu gerekliliği his ettik. Bu konuda öncelikle halkımızın duasını ve yardımlarını bekliyoruz” dedi.
Hürriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*