Küçükçekmece’de icradan satılık bina! 85 milyon TL’ye!

İstanbul İli Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Merkez Mahallesi, Basın Ekspres Caddesi üzerinde yer alan 9 katlı bina 85 milyon TL bedel ile icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan gayrimenkul için ilk ihale tarihi 25 Mayıs 2018 olarak açıklandı.

 


1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli Küçükçekmece İlçesi, Halkalı Merkez Mahallesi, Basın Ekspres Caddesinde, tapunun 4706 parsel numarasında kayıtlı ve Basın Ekspres Caddesinden 13 dış kapı numarası alan 4.442,00 metrekare miktarlı kayden: tarla, mahallen kargir binanın tamamı niteliğinedir. Basın Ekspres Yolu Batı Yan Yol üzerinde yer alan ve tamamı 4.442,00m2 alana sahip tarla vasıflı taşınmaz üzerinde, 3 bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kat+ çatı kat olmak üzere dokuz katlı, B.A.K. tarzda, ayrık nizamda, 1.sınıf malzeme ve işçilik kalitesi ile inşa edilmiş olan idari ve atölye birimlerini içerisinde barındıran bina dışında yol cephesinde tek katlı satış bölümü ile bina girişinde güvenlik mahalleri mevcut, bina dahilinde elektrik, sıhhi tesisat, ısıtma ve havalandırma, yangın sensörleri, kapalı devre kamera tertibatı ile asansör ve jeneratör mevcut, zemin döşemeleri idari kısımlarda parke, granit seramik, duvarları sıvalı ve boyalı, asma tavan ve gömme spot armatür aydınlatmalı, bina dış cephesi cam giydirme ve kompozit panel kaplı, alüminyum doğramalıdır. Satışa konu taşınmaz bulunduğu mevki itibariyle alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve altyapı hizmetlerinden istifade edebilecek konumda, civarın talep gören ticaret sahasında yer aldığı bilirkişi raporunda denilmektedir.

Kıymeti : 85.000.000,00 TL
1. Satış Günü : 25/05/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 29/06/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar
elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2843 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2018

,