Krasnodar Arena, Esta Construction imzasını taşıyor!

krasnodar-arena

Rusya’da bulunan ve dünyanın en lüks stadı olarak bilinen Krasnodar Arena, Türk firması Esta Construction imzası taşıyor. Stadyumun en önemli özelliği ise eksi 25 derecede, iç sıcaklığı 10 dereceye yükseltebilmesi…

Rusya’nın Krasnodar şehrindeki dünyanın en lüks stadı unvanına sahip olan Krasnodar Arena Stadı, bir Türk firması tarafından İtalya’da bulunan Kolezyum’dan esinlenerek inşa edildi. ‘Esta Construction’ imzası taşıyan Krasnodar Arena’da olimpik yüzme havuzu, restoran ve alışveriş merkezi gibi çok sayıda aktivite alanı bulunuyor.

Yapımına 2013’te başlanan stadyum, 40 ay gibi bir sürede tamamlanarak hizmete açıldı. Milliyet’in haberine göre, 210 bin metrekare alan üzerine kurulan stadyum, 27 bin 964 standart, 369 VIP, 2 bin 820 misafir takım seyirci, 182 adet basın ve 2 bin 816 adet business class seyirci koltuğu olmak üzere toplam 34 bin 151 kişilik kapasiteye sahip.

Çatısı Rusya’da ilk

Krasnodar Arena’nın en önemli özelliklerinden biri de Rusya’da bir ilk olan çatısının halat germe işlemiyle yapılmış olması. Isıtmasında da özel bir sistem kullanılan stadyumda, dışarıda hava eksi 25 dereceyken, içeride sıcaklığı artı 10 dereceye kadar çıkartan bir sistem yer alıyor. Krasnodar Arena’yı farklı kılan bir diğer özelliği de stadı içeriden çepeçevre saran medya ekranı. Yaklaşık 5 bin metrekare yüzeye sahip LED ekranda, görsel şovlar ve karşılaşma hakkında bilgiler gösteriliyor.

 

Yeni Şafak