Körfez yatırımcısı 16 Nisan’ı bekliyor!

Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, 16 Nisan’da yapılacak referandum sonrası başta Katar olmak üzere Körfez ülkelerinden ciddi doğrudan yatırımlar beklediklerini söyledi.

 

 

Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan, sektörde Körfez ülkeleri ile sıkı işbirliklerinin bulunduğunu belirterek, “Referandum sonrası Körfez ülkelerinden başta Katar olmak çok ciddi doğrudan yatırımlar olmasını bekliyoruz” dedi. Çorum Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Finans ve Katılım Bankacılığı Hizmetleri” konulu bilgilendirme toplantısına katılan Ziraat Katılım Bankası Genel Müdürü Osman Arslan ve Ziraat Bankası Girişimci Şube Bankacılığı Grup Başkanı Metin Sezici, katılım bankacılığı hizmetleri hakkında sunum yaparak, iş dünyasından gelen soruları cevaplandırdı.

 

 

 

FABRİKA DA AÇACAKLAR

 

Toplantıda bir iş adamının referandum sonrasında kur ve finansman borçlanmalarında maliyetlerin ne olacağı yönündeki sorusunu cevaplayan Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Osman Arslan şunları söyledi: “Hem kurlarda hem finansman oranlarında bir aşağı gidiş bekliyoruz. Körfez ülkelerinde başta Katar olmak üzere referandum sonrası çok ciddi doğrudan yatırımlar olmasını bekliyoruz. Hem taze para gelecek, hem de doğrudan Türkiye’ye gelerek fabrika kuracak şirket kuracak çok ciddi gruplar olduğunu biliyoruz. Bunlar ciddi bir olumlu hava oluşturacak ülkeye taze para girişini sağlayacak. Bunların etkisiyle 2006’lardaki büyüme oranını tekrar yakalayacağımızı ümit ediyorum.”

 

 

 

 

Yeni Şafak