Konya Karatay’da icradan satılık arsa! 3.6 milyon TL’ye!

 


Konya İli, Karatay İlçesi, Hasandede Mescit Mahallesi’nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa sunuldu. Satışa konu olan arsa için 3 milyon 600 bin TL bedel isteniyor.

Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Hasandede Mescit Mahallesi, 23794 Ada, 2 Parsel sayılı arsa nitelikli taşınmaz; Sedirler ve Fetih caddelerine cepheli konumda Hacı Sadık Mahallesi Sedirler Caddesi No: 294 Karatay /Konya adresindeki Sedirler Nurullahoğlu Camiinin doğusunda yer almaktadır.Taşınmaz zeminde boş arsa konumundadır. Üzerinde yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Tapu kadının beyanlar hanesinde gösterilen yapılar zeminde yıkılmıştır.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Kıymeti : 3.600.000,00 TL
1. Satış Günü : 18/04/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : KONYA ADLİYESİ B BLOK ZEMİN KAT NO:Z18 -YENİ MEZAT SALONU KARATAY KONYA

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/165 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/02/2018

 

,