Konut projeleri Bornova’ya ivme kazandırdı!

bornova

Nitelikli konut projeleri Bornova’ya ivme kazandırdı…Ankara Asfaltı, Yeşilova ve Mevlana mahallelerindeki lüks konut yatırımlarındaki artış, bölgenin prestijini de artırıyor.

Folkart Life Bornova, Kazımdirik Mahallesi’nde inşa edilen prestijli konut projesi olarak bölgeye değer katıyor.İzmir Metrosu ve İzban ile bağlantılı olan Folkart Life Bornova, İzmir-Çeşme Otobanı’na ve Forum Bornova’ya yakın mesafede. 25 bin metrekarelik arazisinin 18 bin metrekaresinin yeşil alan olduğu proje üzerinde, sekiz blok halinde inşa edilen konutlar bulunuyor.

Proje, açık ve kapalı havuz, çocuk havuzu, fitness salonu, koşu ve yürüyüş parkuru, SPA, kafe, restoran, çarşı ve kapalı otopark gibi farklı kullanım alanlarını bünyesinde barındırıyor. Birim metrekare satış fiyatlarının ortalama 4 bin ila 5 bin 500 TL Point Bornova AVM Rezidans, Folkart Life Bornova, MyVia 414 ve Avcılar Prestij gibi projeler Bornova’nın siluetinde ve prestijinde ciddi bir değişim yaşatacak.

EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanları, bu gelişmeye bağlı olarak bölgede ciddi bir nüfus ve trafik yükselmesi olacağına da dikkat çekiyor. Ekonomik değer İnşaatı tamamlanan Loft Evleri, Çamdibi Paprat Konutları ve Plaza Nova Evleri gibi bölgede yapılan başlıca yatırımların kentin ekonomisine de büyük katkı sunduğu bildirildi. Uzmanlar, bölgede hayata geçirilen yeni konut projelerinin metrekare birim değerlerinin 3 bin ila 6 bin TL arasında değiştiğini belirtiyorlar.

Avcılar’dan prestijli konut

32 bin 500 metrekarelik proje alanıyla bir başka nitelikli konut projesi olan Avcılar Prestij, İzmir-Çeşme Otobanı, Forum Bornova AVM ve ve izmir Metrosu’na yakın konumda bulunuyor. Yüzme havuzu, sosyal tesisler ve spor alanları gibi birçok olanağı bünyesinde bulunduran Avcılar Prestij’de, 90 ila 290 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere dört konut tipi bulunuyor. olduğu belirtildi.

MyVia 414 projesi ise Yaşar Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Forum Bornova’ya yakın konumda yer alıyor. Dört blok halinde tasarlanan projede rezidans, AVM, otel, restoranlar ve mağazalar bulunuyor. Projede 1+0,1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere dört tip rezidans daire olduğuna değinen uzmanlar, 69 ila 224 metrekare arasında değişen konutların birim metrekare satış fiyatlarının ortalama 3 bin ila 4 bin TL düzeyinde olduğunu kaydediyorlar.

Point Bornova AVM Rezidans, Ege Üniversitesi’ne ve Yeni Garaj’a yakın konumda 300 dönüm arsa alanında hayata geçiriliyor. 46 katlı tek konut kulesi ve AVM alanı bulunan Point Bornova’da 1+1,2+1 3+1 konut tipleri yer alıyor. Projenin 544 konuttan POINT meydana geldiğini ifade eden EVA Gayrimenkul Değerleme uzmanları, Point Bornova AVM Rezidans’ın İzmir’in en büyük karma projesi olma özelliğini taşıdığını belirtiyorlar. Uzmanlar, açık sokak kurgusuyla tasarlanan alışveriş merkezinin açılır kapanır üst örtüsü bulunduğunu, açık teras alanlarında manzaralı kafe ve restoranların planlandığını kaydediyorlar. Altyapıya dikkat EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanları, bölgede ulaşım ve trafik planlaması  altyapı yatırımlarının doğru ve geleceğe dönük yapılmasının büyük önem taşıdığının altını çiziyor.

Milliyet Ege