Kahramanmaraş MÜSİAD şubesi açıldı!

müsiad

Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ile ilgili, “Bu toprağa ait olan, bu geleneğe, bu kültüre ait olan ve insanı kendi kimliğine, kendi ruhuna yabancılaştırmasına karşı olan, paranın, ticaretin amaç değil, bir araç olduğuna inanan bir avuç inanmış adamın çabası ve gayesiyle kuruldu. Bugün de aynı dava ve inançla, çaba ve gayeyle yoluna devam ediyor” dedi.

Ünal, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesinin açılışına katıldı.

Açılışta Büyükşehir Belediyesi mehter takımı gösteri sundu.

Bakan Ünal, yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın son 10 yılda ticarette çok ciddi anlamda mesafe kat ettiğini söyledi.

MÜSİAD’ı her zaman çok önemsediğini belirten Mahir Ünal, şöyle konuştu:

“Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, bir kaygıyla kuruldu, bir dertle, bir davayla kuruldu. Bu toprağa ait olan, bu geleneğe, bu kültüre ait olan ve insanı kendi kimliğine, kendi ruhuna yabancılaştırmasına karşı olan, paranın, ticaretin amaç değil, bir araç olduğuna inanan bir avuç inanmış adamın çabası ve gayesiyle kuruldu. Bugün de aynı dava ve inançla, çaba ve gayeyle yoluna devam ediyor. İnşallah Kahramanmaraşımız da MÜSİAD’ın yurt dışı ayağında kurduğu güçlü ağları sayesinde ticaretini daha iyi yerlere taşıyacaktır.”

Sanayide mesafe alan Kahramanmaraş’ın yeni şeyler öğrendiğini dile getiren Ünal, “Kahramanmaraş, birlik ve beraberlik içerisinde, ekip ruhuyla, bir takımın paydaşları gibi çalışmanın aslında herkese kazandırdığını gördü ve öğrendi. MÜSİAD’ın tekrardan Kahramanmaraş’ta hayata geçmesiyle birlikte bu, daha da büyük bir ivme kazanacak” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Olpak

MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak da açılışları cuma gününe denk getirmeye gayret ettiklerini belirterek, “Bu defa hem cuma, hem de 3 ayların başlangıcında burada olmaktan hakikaten mutluyuz. Yurt içinde gidebildiğimiz her noktada, bizim açımızdan yeterli üyemizin olduğu her yerde olmaya gayret ediyoruz. Kahramanmaraş da hem kahramanlığı, hem sanayisi, hem de girişimciliğine bakıldığında bizim için önem bir şehir” diye konuştu.

Konuşmaların ardından şubenin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Mehmet Uğur Dilipak, İmran Kılıç, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti MKYK Üyesi Metin Doğan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç ve işadamları katıldı.

AA