Kâğıthane’de ofis stoğu artacak!

cansel turgut yazıcı

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Yazıcı, 2017’de açılacak Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattının, Kâğıthane’ye projelerde ikinci bir ivme yakalama fırsatı sunacağını öngördü.

Son yıllarda artan markalı konut ve ofis projeleriyle dikkat çeken Kâğıthane’nin yıldızı, ulaşımın kolaylaşmasıyla daha da parlayacak. Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ulaşım olanaklarının çeşitlenmesiyle bölgede B ve B+ projelerin arttığına dikkat çekti.

Yazıcı “2017 yılında açılması planlanan Mahmutbey-Mecidiyeköy metro hattı sayesinde Kâğıthane Üsküdar arası mesafe 26 dakikaya inerken, Ümraniye 39.5 dakika, Beşiktaş 10 dakika ve Mecidiyeköy 4.5 dakikaya inecek. Bu durum zaten merkez olan Kâğıthane-Seyrantepe bölgesinin projelerde ikinci bir ivme yakalamasını sağlayacak” dedi.

‘FİYATLAR YÜZDE 20 ARTAR’

En prestijli merkezi iş alanı (MİA) olan Büyükdere Levent aksında ortalama ofis kiralarının metrekare başına 35 dolar olduğunu belirten Yazıcı, bölgeye alternatif olarak gelişen Kâğıthane’de bu rakamın 16-18 dolar arasında olduğuna dikkat çekti. Kâğıthane bölgesindeki konut projelerinde daire metrekare birim fiyatlarının KDV hariç 2.273 TL-11.721 TL olduğunu belirten Yazıcı “2-3 yıl içinde fiyatların yüzde 15-20 artacağı düşünülüyor” dedi.

OFİS STOKU ARTACAK

Avrupa yakasındaki ofis stokunun yaklaşık yüzde 5’inin Kâğıthane – Seyrantepe bölgesinde yer aldığını dile getiren Yazıcı “Gelecek projelerle birlikte bu oranın yaklaşık toplam stokun yüzde 15’ine yükselmesi bekleniyor” dedi.

Habertürk