İstanbul Sapphire Kiler GYO tarafından 2011 yılında tamamlandı. 261 metrelik İstanbul Sapphire’de değişikliğe gidiliyor.

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından inşa edilen ve 2011 yılında tamamlanan İstanbul Sapphire 261 metre yüksekliğe sahip. Bina Avrupa’nın en yüksek binası olarak anılıyor.


Hürriyet Gazetesi’nden Gülistan Alagöz’ün haberine göre, İstanbul Sapphire konut, AVM ve seyir terasında oluşuyor ancak projenin AVM bölümünün outlet olarak değişmesi gündemde.

Kiler GYO Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, “5-6 aydır Prime Development adındaki şirket yeni konsept üzerinde çalışıyor. Yarı outlet gibi bir değişiklik gündemde” dedi.

İnşaat alanı 165 bin 139 metrekare olan İstanbul Sapphire 10 bodrum ve yer üstünde 56 kattan meydana geliyor. AVM’si 6 kattan oluşan İstanbul Sapphire’nin 54-56’ncı katlarında seyir terası bulunuyor.

İstanbul Sapphire’in Mehrdad Safari adlı İranlı işadamına, 90 milyon 504 bin dolar bedelle 47 rezidans satılınca projenin tümü için açıklanan satış rafa kalktı. Satış durumu 2015 yılında gündeme gelmişti.

Nahit Kiler Sapphire projesinde ellerinde rezidans daire kalmadığını, alışveriş merkezi ve seyir terasının sahibi olduklarını söyledi. Kiler, seyir terasını yılda 250-280 bin kişinin ziyaret ettiğini açıkladı.

Nahit Kiler gayrimenkul sektörü için sıkıntılı bir yılın geride kaldığını ifade etti. Kiler, “Faiz oranlarının yüksekliği, dövizdeki artış, dünyada yaşanan ekonomik ve siyasi gelişmeler durgunluğa neden oldu.2017 yılı ilk çeyreğinde devletin ve özel sektörün ekonomiyi canlandırmak amacıyla düzenlediği kampanyalar hareketlilik sağladı. Gayrimenkul ekonominin lokomotifi, arada duraksamalar olsa da ara bir şekilde kapanıyor. 2018’in 2017’den daha iyi olacağını öngörüyoruz” dedi.

 

, ,