İnşaatta büyük potansiyel var!

Hilmi Işıkören

TURYAP Manisa İl Temsilcisi Mecit Osmanlı, Manisa’da hem markalaşmak hem de çıtayı yükseltmek adına ofis çalışanları ve gayrimenkul sektöründe iddialı olan genç iş adamları için seminer düzenledi.Gayrimenkul sektöründe Manisa ve Türkiye’de söz sahibi kuruluşlar arasında yer alan TURYAP Manisa İl Temsilcisi Mecit Osmanlı, Manisa’da hem markalaşmak hem de çıtayı yükseltmek adına ofis çalışanları ve gayrimenkul sektöründe iddialı olan genç iş adamları için seminer düzenledi. Semineri ise, gayrimenkul danışmanlığı alanında Avrupa ve Amerika’da eğitim alan Hilmi Işıkören verdi.

Manisa’da daha önce Rota Gayrimenkul ismi altında hizmet veren daha sonra da Rota’sını gayrimenkul sektöründe Türkiye’de söz sahibi kuruluşlar arasında yer alan TURYAP’a çeviren TURYAP Manisa İl Temsilcisi Mecit Osmanlı, Avrupa ve Amerika’da gayrimenkul danışmanlığı alanında eğitim alan Işıkören Danışmanlığın Sahibi Hilmi Işıkören’i Manisa’ya getirdi.

Saruhan Otel’de iki oturum halinde yapılan ve ‘Yüzde 99 başarıyı bile başarı olarak kabul etmiyorum’ diyen Hilmi Işıkören’in konuşmacı olarak yer aldığı seminere TURYAP Manisa İl Temsilcisi Mecit Osmanlı, Manisa Girişimci İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Aslan Yılmaz, TURYAP Ofis çalışanları ve Genç Girişimci Müteahhitler katıldı.

HEDEF HEM MARKALAŞMA HEM DE ÇITAYI YÜKSELTME

Seminer hakkında bilgi veren Osmanlı, Gayrimenkul sektörü dünyada çok saygın bir yere sahip. Ülkemizde de gayrimenkul danışmanlığı bir meslek haline geliyor. Bir yasa bekliyoruz ancak bu yasa daha henüz çıkmadı. Bunu profesyonel anlamda yapabilmek ve emlak sektörünü geliştirebilmek adına belirli eğitimlere ihtiyaç duyuyoruz. Ülkemizde de gayrimenkul ve emlak danışmanlığı dediğinizde akla ilk gelen isimlerden Hilmi Işıkören hocamız geliyor. Bu sektörde kendisinin edindiği tecrübelerinden istifade etmek istedik. Motivasyon temelli bir eğitim sunacak olan Hilmi beyi şehrimizde misafir etmekten çok mutluyuz. Bizde aldığımız bu eğitimlerle birlikte daha bilgili daha donanımlı bir şekilde emlak işlerinde yolumuza devam etmek istiyoruz. TURYAP Manisa Ofisi olarak, Manisa’da inşallah çıtayı yükselteceğiz.”dedi.

SEMİNERDEN İNŞAAT SEKTÖRÜDE YARARLANDI

Osmanlı, “Programımızın ilk bölümünde inşaat sektörünün de yararlanmasını istedik. Burada tabi ki markalaşma üretilen konutların müşteriye sunulan faydaları konuşuldu. Hocamızın tavsiyeleri doğrultusunda İstanbul’da İzmir’de Ankara’da ve dünyada üretilen konut projelerinin müşteriye nasıl sunulması gerektiği ve nasıl markalaşmamız konusunda da hocamız inşaat firmalarına tecrübelerini aktardılar. Programımızın ikinci bölümünde ise emlak ofisimizin eğitimine geçiyoruz.”diye konuştu.

“MANİSA’DA İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇOK BÜYÜK POTANSİYEL VAR”

Seminere konuşmacı olarak katılan Hilmi Işıkören ise “Seminerimizin ilk oturumunda, İnşaat sektöründeki son durumu, sektörün nereye gidebileceği, işimizi farklılaştırmak ve daha da büyütmek için İnşaat firması olarak yapılması gerekenleri, markamızı daha fazla nasıl büyütebiliriz, tüketicilerimizin beklentileri ve isteklerinin neler olduğu konularında onlara ilham verecek daha önce edindiğimiz deneyimlerimizi de paylaşarak onlara yol göstermek amacıyla fikirlerimi sundum. Seminerimiz, onlarında katılımları ve yorumlarıyla gayet keyifli bir söyleşiye dönüştü. Programımızın ikinci bölümünde ise TURYAP Manisa Ofisi için eğitim başlatıyoruz. Emlak sektöründeki bu kadar büyük potansiyele karşı bakış açısını anlatacağız. Verdiğimiz hizmetlerle tüketicileri nasıl memnun edebiliriz. Bu hizmetleri amatörlükten çıkartıp profesyonel bir tarafa nasıl taşıyabiliriz. Bunları neden yapıyoruz diyecek olursanız. Çünkü Manisa’da inşaat sektöründe çok büyük potansiyel var.”dedi.

“MANİSA YATIRIM FIRSATLARLARININ OLDUĞU BİR ŞEHİR”

Manisa’nın yatırım fırsatının olduğu bir şehir olduğunu söyleyen Işıkören, “Tabi ki, bunu ortaya çıkarmalıyız. Ancak bunu sadece Manisa genelinde bırakmamak gerekiyor. Hem yurt içi hem de yurt dışındaki insanlarında burada yatırım yapmalarını sağlamak lazım. Manisa’yı bu konuda biraz zayıf buldum. Bu konuda yapılabilecek şeyler var. Burada üretilen ürünleri çok kaliteli buldum. Trent oluşturulabilecek ürünlerin de burada üretilebileceğini gördüm. Onlar henüz yok. Bu piyasada bir boşluk var. İnşaat alanında bir başka fırsatında yeni başlayacak olan kentsel dönüşüm alanında olduğunu gördüm. İstanbul piyasası ile mukayese ettiğimizde İstanbul’da 10 yıl önce başlananların burada yeni başladığını görmekteyiz. O nedenle Manisa fırsatlarla dolu bir şehir. Burada memnun edilebilecek çok sayıda tüketici var diye düşünüyorum.”şeklinde konuştu.

Hür Işık Gazetesi