İnşaat sezonu 1 Mart itibariyle açıldı!

inşaat

1 Mart itibariyle inşaat işleri bu yıl erken başladı. Temeller kazılmaya, geçen yıldan yarım kalan işler görülmeye başlandı. Erken başlayan sezon, müteahhit, mühendis, mimar, inşaat ustası, kalfa, nalbur, hırdavat, beton, boya, demir doğrama gibi işlerde çalışanların yüzünü güldürdü.
Baharın gelmesi ile birlikte her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de canlanma başladı. Havanın iyiye gitmesi ile birlikte piyasada yaşanan hareketlenme daha çok issiz vatandaşların yüzünü güldürmeye başladı. Kış mevsiminde inşaat sezonunun kapalı olması nedeni ile uzun süredir işsiz kalan inşaat ustaları baharın gelmesi ile birlikte işlerine tekrar döndü. İlimizde özellikle kış mevsiminin uzun sürmesinden dolayı bir hayli mağdur olan inşaat sektörü ile ilgili onlarca sektör sezonu açtı.

Sektörün değişik kademelerinde çalışan duvarcı, kalıpçı, fayansçı, boyacı, sıvacı, demirci gibi inşaat işçileri güneşli günlerin gelmesiyle kolları sıvayarak işe başladı. Sektör temsilcileri her yıl Mayıs ayında başlayan sezonun 1 Mart itibariyle başlamış olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek sezonun uzun ve bereketli geçeceğini öngördüklerini söyledi.

Bingöl Gazetesi